2021 DHL SA NIPPER NATIONALS (Event Date: 09/10/2021)

Final Results

Generated on 02/12/2021 2:51 pm


Under 09 Female Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Harmse, Lyra (F) Kings Beach 8    
2 Roberts, Matilda (F) Clifton 7    
3 Moodycliffe, Milly (F) Llandudno 6    
4 Maree, Charlie (F) Clifton 5    
5 Kasimibi, Meriel (F) Plett 4    
6 Windsor, Jemma (F) Kings Beach 3    
7 de Villiers, Miya (F) Summerstrand 2    
8 Pretorius, Emma (F) Summerstrand 1    


Under 09 Female Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Pappas, Katherine (F) Summerstrand 8    
2 Challenor, Tao (F) Umhlanga Rocks 7    
3 Michielsens, Morganne (F) Umhlanga Rocks 6    
4 Eray, Emma (F) Plett 5    
5 de Villiers, Miya (F) Summerstrand 4    
6 de Villiers, Emma (F) Summerstrand 3    
7 Pretorius, Emma (F) Summerstrand 2    
8 Roberts, Matilda (F) Clifton 1    
9 Moodycliffe, Milly (F) Llandudno 0    
10 Maree, Charlie (F) Clifton 0    


Under 09 Female Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Harmse, Lyra (F) Kings Beach 8    
2 Roberts, Matilda (F) Clifton 7    
3 Charles, Isabell (F) Seagulls 6    
4 de Villiers, Miya (F) Summerstrand 5    
5 Moodycliffe, Milly (F) Llandudno 4    
6 Owen, Maya (F) East London 3    
7 Pretorius, Emma (F) Summerstrand 2    
8 Holmes, Hayley (F) Summerstrand 1    


Under 09 Female Bodyboard
Place Name Club Points Time Comments
1 Mocke, Sarah (F) Fish Hoek 8    
2 de Villiers, Miya (F) Summerstrand 7    
3 de Villiers, Emma (F) Summerstrand 6    
4 Eray, Emma (F) Plett 5    
5 Groenewald, Kara (F) Plett 4    
6 Fischer, Bona (F) Llandudno 3    


Under 09 Female Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 de Villiers, Emma (F) Summerstrand 8    
2 de Villiers, Miya (F) Summerstrand 7    
3 Mocke, Sarah (F) Fish Hoek 6    
4 Barnes, Caitlin (F) Fish Hoek 5    
5 Kasimibi, Meriel (F) Plett 4    
6 Challenor, Tao (F) Umhlanga Rocks 3    
7 Michielsens, Morganne (F) Umhlanga Rocks 2    
8 Marais, Jodi (F) Big Bay 1    
9 Fischer, Bona (F) Llandudno 0    
10 Groenewald, Kara (F) Plett 0    


Under 09 Female Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Mocke, Sarah (F) Fish Hoek 8    
2 de Villiers, Emma (F) Summerstrand 7    
3 de Villiers, Miya (F) Summerstrand 6    
4 Windsor, Jemma (F) Kings Beach 5    
5 Challenor, Tao (F) Umhlanga Rocks 4    
6 Barnes, Caitlin (F) Fish Hoek 3    
7 Fischer, Bona (F) Llandudno 2    
8 Holmes, Hayley (F) Summerstrand 1    


Under 09 Male Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Garrett, Aran (M) Summerstrand 8    
2 Berendsen, Elliot (M) Llandudno 7    
3 Eskinazi, Tariq (M) Clifton 6    
4 Philips-Moorcraft, Sidney-John (M) Mossel Bay 5    
5 Hutchinson, CJ (M) Fish Hoek 4    
6 Verdon, Daniel (M) Kings Beach 3    
7 Ferreira, Stefan (M) Plett 2    
8 Stevenson, Michael (M) Summerstrand 1    


Under 09 Male Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Stevenson, Michael (M) Summerstrand 8    
2 Volkmann, Cameron (M) Llandudno 7    
3 Hudson, Mathew (M) Fish Hoek 6    
4 Shaw, Liam (M) Llandudno 5    
5 Berendsen, Elliot (M) Llandudno 4    
6 Garrett, Aran (M) Summerstrand 3    
7 Heath, Jordan Thomas (M) Summerstrand 2    
8 Hutchinson, CJ (M) Fish Hoek 1    
9 van Staden, Cody (M) Llandudno 0    
10 Chown, Oscar (M) Fish Hoek 0    


Under 09 Male Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Stevenson, Michael (M) Summerstrand 8    
2 Kannemeyer, Shah-Eli (M) Kings Beach 7    
3 Garrett, Aran (M) Summerstrand 6    
4 Hutchinson, CJ (M) Fish Hoek 5    
5 Ferreira, Stefan (M) Plett 4    
6 Coetzee, Daniel (M) Summerstrand 3    
7 Chown, Oscar (M) Fish Hoek 2    
8 Eskinazi, Tariq (M) Clifton 1    


Under 09 Male Bodyboard
Place Name Club Points Time Comments
1 Hudson, Mathew (M) Fish Hoek 8    
2 Hutchinson, CJ (M) Fish Hoek 7    
3 Garrett, Aran (M) Summerstrand 6    
4 Tremeer, Will (M) Clifton 5    
5 Jackson, Luc (M) Plett 4    
6 Ferreira, Stefan (M) Plett 3    
7 Buttle, Craig (M) Plett 2    
8 Verdon, Daniel (M) Kings Beach 1    


Under 09 Male Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Tremeer, Will (M) Clifton 8    
2 Coetzee, Daniel (M) Summerstrand 7    
3 Ferreira, Stefan (M) Plett 6    
4 Parker, Josh (M) Kings Beach 5    
5 Garrett, Aran (M) Summerstrand 4    
6 Eskinazi, Tariq (M) Clifton 3    
7 Hutchinson, CJ (M) Fish Hoek 2    
8 Hudson, Mathew (M) Fish Hoek 1    


Under 09 Male Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Garrett, Aran (M) Summerstrand 8    
2 Ferreira, Stefan (M) Plett 7    
3 Hutchinson, CJ (M) Fish Hoek 6    
4 Eskinazi, Tariq (M) Clifton 5    
5 Parker, Josh (M) Kings Beach 4    
6 Hudson, Mathew (M) Fish Hoek 3    
7 Coetzee, Daniel (M) Summerstrand 2    
8 Tremeer, Will (M) Clifton 1    
9 Reid, James (M) Summerstrand 0    
10 Van Der Watt, Earle (M) Strand 0    
11 White, James (M) Summerstrand 0    
12 Kannemeyer, Shah-Eli (M) Kings Beach 0    
13 Van Der Merwe, Nathan (M) Kings Beach 0    
14 Berendsen, Elliot (M) Llandudno 0    
15 Shaw, Liam (M) Llandudno 0    


Under 10 Female Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Powell, Shaylee (F) Fish Hoek 8    
2 Meyer, Kyra Lilly (F) East London 7    
3 Gous, Morgan (F) Summerstrand 6    
4 Auer, Alexia (F) Strand 5    
5 Thomson, Bailey (F) Clifton 4    
6 Darling, Jessica (F) Big Bay 3    
7 Stallard, Bella (F) Fish Hoek 2    
8 Groves, Philippa (F) Strand 1    


Under 10 Female Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Powell, Shaylee (F) Fish Hoek 8    
2 Richter, Kaitlyn (F) Summerstrand 7    
3 Waters, Megan (F) Big Bay 6    
4 Weimann, Erin (F) East London 5    
5 Harper, Bethany (F) Fish Hoek 4    
6 Gous, Morgan (F) Summerstrand 3    
7 Engela, Emma (F) Llandudno 2    
8 Roff, Emily (F) Clifton 1    
9 Darling, Jessica (F) Big Bay 0    
10 Stallard, Bella (F) Fish Hoek 0    


Under 10 Female Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Powell, Shaylee (F) Fish Hoek 8    
2 Meyer, Kyra Lilly (F) East London 7    
3 Goldman, Jasmine (F) Clifton 6    
4 Gous, Morgan (F) Summerstrand 5    
5 Botes, Donay (F) Plett 4    
6 Waters, Megan (F) Big Bay 2.5    
6 Roff, Emily (F) Clifton 2.5    
8 von Ketelholdt, Sophia (F) Llandudno 1    


Under 10 Female Bodyboard
Place Name Club Points Time Comments
1 Gous, Morgan (F) Summerstrand 8    
2 Powell, Shaylee (F) Fish Hoek 7    
3 Stallard, Bella (F) Fish Hoek 6    
4 Harper, Bethany (F) Fish Hoek 5    
5 Waters, Megan (F) Big Bay 4    
6 Scarpa, Isabella (F) Llandudno 3    
7 Bosman, Thandi (F) East London 2    
8 Engela, Emma (F) Llandudno 1    
9 Botes, Donay (F) Plett 0    
10 Vermaak, Lucinda (F) Fish Hoek 0    


Under 10 Female Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Gous, Morgan (F) Summerstrand 8    
2 Waters, Megan (F) Big Bay 7    
3 Harper, Bethany (F) Fish Hoek 6    
4 Stallard, Bella (F) Fish Hoek 5    
5 Larter, Ava (F) Summerstrand 4    
6 Powell, Shaylee (F) Fish Hoek 3    
7 Vermaak, Lucinda (F) Fish Hoek 2    
8 Roff, Emily (F) Clifton 1    
9 Engela, Emma (F) Llandudno 0    
10 Scarpa, Isabella (F) Llandudno 0    
11 Bosman, Thandi (F) East London 0    
12 Fury, Amelia (F) Clifton 0    
13 Goldman, Jasmine (F) Clifton 0    
14 Engela, Isabel (F) Llandudno 0    
15 Scowby, Mary (F) Summerstrand 0    


Under 10 Female Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Gous, Morgan (F) Summerstrand 8    
2 Waters, Megan (F) Big Bay 7    
3 Harper, Bethany (F) Fish Hoek 6    
4 Stallard, Bella (F) Fish Hoek 5    
5 Vermaak, Lucinda (F) Fish Hoek 4    
6 Fury, Amelia (F) Clifton 3    
7 Larter, Ava (F) Summerstrand 2    
8 Powell, Shaylee (F) Fish Hoek 1    
9 Bosman, Thandi (F) East London 0    
10 Scarpa, Isabella (F) Llandudno 0    
11 Roff, Emily (F) Clifton 0    
12 Goldman, Jasmine (F) Clifton 0    
13 Scowby, Mary (F) Summerstrand 0    
14 Darling, Jessica (F) Big Bay 0    
15 Engela, Emma (F) Llandudno 0    
16 Groves, Philippa (F) Strand 0    


Under 10 Male Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Eckert, Zach (M) Summerstrand 8    
2 Davis, Jude (M) East London 7    
3 Benecke-Kemp, Delmar (M) Clifton 6    
4 Mafunda, Joshua (M) Clifton 5    
5 Whitaker, Eden (F) Kings Beach 4    
6 Kooijman, Conner (M) Umhlanga Rocks 3    
7 Maree, Bjorn (M) Kings Beach 2    
8 Hannigan, Finlay (M) Llandudno 1    


Under 10 Male Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 White, Keagan (M) Durban Surf 8    
2 Maree, Bjorn (M) Kings Beach 7    
3 Brammer, James (M) Fish Hoek 6    
4 Benecke-Kemp, Delmar (M) Clifton 5    
5 Mafunda, Joshua (M) Clifton 4    
6 De Beer, Dewald (M) Kings Beach 3    
7 Eckert, Zach (M) Summerstrand 2    
8 Lalor, Finn (M) Fish Hoek 1    
9 Botha, Zak (M) Kings Beach 0    
10 Smith, Jordan (M) Summerstrand 0    


Under 10 Male Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Eckert, Zach (M) Summerstrand 8    
2 Mafunda, Joshua (M) Clifton 7    
3 Benecke-Kemp, Delmar (M) Clifton 6    
4 Whitaker, Eden (F) Kings Beach 5    
5 Kooijman, Conner (M) Umhlanga Rocks 4    
6 Curtis, Ethan (M) Big Bay 3    
7 Mundy, Blake (M) Llandudno 2    
8 Liversage, Daxton (M) Clifton 1    


Under 10 Male Bodyboard
Place Name Club Points Time Comments
1 Proctor, Samuel (M) Plett 8    
2 White, Keagan (M) Durban Surf 7    
3 Rentzke, Ethan (M) Summerstrand 6    
4 Maree, Bjorn (M) Kings Beach 5    
5 Miles, Connor (M) Summerstrand 4    
6 Kooijman, Conner (M) Umhlanga Rocks 3    
7 Hingston, Benjamin (M) Strand 2    
8 Whitaker, Eden (F) Kings Beach 1    


Under 10 Male Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Maree, Bjorn (M) Kings Beach 8    
2 Rentzke, Ethan (M) Summerstrand 7    
3 Hingston, Benjamin (M) Strand 6    
4 White, Keagan (M) Durban Surf 5    
5 Faulkner, Callum (M) Big Bay 4    
6 Miles, Connor (M) Summerstrand 3    
7 Sampson, Zac (M) Big Bay 2    
8 Louw, Rourke (M) Big Bay 1    
9 Kruger, Stephanus (M) Plett 0    
10 Shrosbree, Troy (M) Fish Hoek 0    
11 Mundy, Blake (M) Llandudno 0    
12 Hannigan, Finlay (M) Llandudno 0    
13 Brammer, James (M) Fish Hoek 0    
14 Brown, Oliver (M) Llandudno 0    
15 Saporta, Rourke (M) Summerstrand 0    


Under 10 Male Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Maree, Bjorn (M) Kings Beach 8    
2 Rentzke, Ethan (M) Summerstrand 7    
3 Shrosbree, Troy (M) Fish Hoek 6    
4 Saporta, Rourke (M) Summerstrand 5    
5 White, Keagan (M) Durban Surf 4    
6 Faulkner, Callum (M) Big Bay 3    
7 Hingston, Benjamin (M) Strand 2    
8 Sampson, Zac (M) Big Bay 1    


Under 10 Mixed Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Clifton Team A Clifton 8    
  > Benecke-Kemp, Delmar (M)        
  > Eskinazi, Tariq (M)        
  > Liversage, Daxton (M)        
  > Mafunda, Joshua (M)        
2 Strand Team A Strand 7    
  > Brink, Francois (M)        
  > Hingston, Benjamin (M)        
  > Naude, Cilane (M)        
  > September, Greyson (M)        
3 Llandudno Team D Llandudno 6    
  > Bath, Josh (M)        
  > Hannigan, Finlay (M)        
  > Mundy, Blake (M)        
  > Volkmann, Cameron (M)        
4 Llandudno Team C Llandudno 5    
  > Berendsen, Elliot (M)        
  > Moodycliffe, Milly (F)        
  > Scarpa, Isabella (F)        
  > Sudding, Kaila (F)        
5 East London Team A East London 4    
  > Davis, Jude (M)        
  > Meyer, Kyra Lilly (F)        
  > Owen, Maya (F)        
  > Weimann, Erin (F)        
6 Summerstrand Team B Summerstrand 3    
  > Coetzee, Daniel (M)        
  > Miles, Connor (M)        
  > Rentzke, Ethan (M)        
  > Stow, Neil (M)        
777 Kings Beach Team A Kings Beach 0    
  > Botha, Zak (M)        
  > Kannemeyer, Shah-Eli (M)        
  > Maree, Bjorn (M)        
  > Whitaker, Eden (F)        
777 Big Bay Team B Big Bay 0    
  > Faulkner, Callum (M)        
  > Louw, Rourke (M)        
  > Marais, Jodi (F)        
  > Nel, Tyler (F)        


Under 10 Mixed Bodyboard Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fish Hoek Team A Fish Hoek 8    
  > Hutchinson, CJ (M)        
  > Powell, Shaylee (F)        
  > Stallard, Bella (F)        
2 Summerstrand Team A Summerstrand 7    
  > Garrett, Aran (M)        
  > Gous, Morgan (F)        
  > Rentzke, Ethan (M)        
3 Plett Team A Plett 6    
  > Ferreira, Stefan (M)        
  > Jackson, Luc (M)        
  > Proctor, Samuel (M)        
4 Fish Hoek Team B Fish Hoek 5    
  > Brammer, James (M)        
  > Harper, Bethany (F)        
  > Hudson, Mathew (M)        
5 Llandudno Team D Llandudno 4    
  > Bath, Josh (M)        
  > Brown, Oliver (M)        
  > Scarpa, Isabella (F)        
6 Kings Beach Team A Kings Beach 3    
  > Maree, Bjorn (M)        
  > Whitaker, Eden (F)        
  > Windsor, Jemma (F)        
7 Clifton Team A Clifton 2    
  > Benecke-Kemp, Delmar (M)        
  > Fury, Amelia (F)        
  > Tremeer, Will (M)        
8 Summerstrand Team B Summerstrand 1    
  > de Villiers, Miya (F)        
  > de Villiers, Emma (F)        
  > Miles, Connor (M)        
9 Big Bay Team A Big Bay 0    
  > Faulkner, Callum (M)        
  > Sampson, Zac (M)        
  > Waters, Megan (F)        
10 Kings Beach Team B Kings Beach 0    
  > Kannemeyer, Shah-Eli (M)        
  > Parker, Josh (M)        
  > Verdon, Daniel (M)        


Under 10 Mixed Taplin Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Summerstrand Team A Summerstrand 8    
  > Eckert, Zach (M)        
  > Gous, Morgan (F)        
  > Rentzke, Ethan (M)        
2 Fish Hoek Team A Fish Hoek 7    
  > Brammer, James (M)        
  > Harper, Bethany (F)        
  > Powell, Shaylee (F)        
3 Fish Hoek Team C Fish Hoek 6    
  > Chown, Oscar (M)        
  > Shrosbree, Troy (M)        
  > Stallard, Bella (F)        
4 Clifton Team A Clifton 5    
  > Fury, Amelia (F)        
  > Mafunda, Joshua (M)        
  > Tremeer, Will (M)        
5 Fish Hoek Team D Fish Hoek 4    
  > Hansen, Oliver (M)        
  > Hudson, Mathew (M)        
  > Mocke, Sarah (F)        
6 Plett Team A Plett 3    
  > Eray, Emma (F)        
  > Ferreira, Stefan (M)        
  > Proctor, Samuel (M)        
7 Llandudno Team D Llandudno 2    
  > Brown, Oliver (M)        
  > Hannigan, Finlay (M)        
  > Scarpa, Isabella (F)        
8 Kings Beach Team A Kings Beach 1    
  > Maree, Bjorn (M)        
  > Whitaker, Eden (F)        
  > Windsor, Jemma (F)        
9 Summerstrand Team C Summerstrand 0    
  > Joubert, Tyler (M)        
  > Larter, Ava (F)        
  > Miles, Connor (M)        
10 Fish Hoek Team B Fish Hoek 0    
  > Hutchinson, CJ (M)        
  > Lalor, Finn (M)        
  > Vermaak, Lucinda (F)        


Under 11 Female Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Watts, Nina (F) Strand 8    
2 Pappas, Rebecca (F) Summerstrand 7    
3 Ochsenbein, Jana (F) Strand 6    
4 Heuer, Camilla (F) East London 5    
5 De Necker, Hannah (F) Plett 4    
6 Mason, Phoebe (F) Strand 3    
7 Dunnington, Taylor (F) Summerstrand 2    
8 McKeown, Mimi (F) Llandudno 1    


Under 11 Female Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Ochsenbein, Jana (F) Strand 8    
2 Hudson, Teagan (F) Fish Hoek 7    
3 Pappas, Rebecca (F) Summerstrand 6    
4 Gous, Sienna (F) Summerstrand 5    
5 Heuer, Camilla (F) East London 4    
6 White, Chloe (F) Llandudno 3    
7 De Necker, Hannah (F) Plett 2    
8 Dunnington, Taylor (F) Summerstrand 1    


Under 11 Female Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 De Necker, Hannah (F) Plett 8    
2 Watts, Nina (F) Strand 7    
3 Ochsenbein, Jana (F) Strand 6    
4 Vosloo, Nina (F) Clifton 5    
5 Magotsi, Riziki (F) Clifton 4    
6 Pienaar, Malaika (F) Clifton 3    
7 Dunnington, Taylor (F) Summerstrand 2    
8 Gous, Sienna (F) Summerstrand 1    


Under 11 Female Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Gous, Sienna (F) Summerstrand 8    
2 Bova-Olsen, Katya (F) Fish Hoek 7    
3 De Necker, Hannah (F) Plett 6    
4 Krog, Miya (F) Fish Hoek 5    
5 Hudson, Teagan (F) Fish Hoek 4    
6 Noble, Reese (F) Clifton 3    
7 Kerekes, Jay (F) Plett 2    
8 Van Coller, Rebekah (F) Mossel Bay 1    
9 McKeown, Mimi (F) Llandudno 0    
10 Thacker, Amy (F) Llandudno 0    
11 Craig, Lily Mae (F) Plett 0    
12 Ochsenbein, Jana (F) Strand 0    


Under 11 Female Bodyboard
Place Name Club Points Time Comments
1 Gous, Sienna (F) Summerstrand 8    
2 De Necker, Hannah (F) Plett 7    
3 Bova-Olsen, Katya (F) Fish Hoek 6    
4 Hudson, Teagan (F) Fish Hoek 5    
5 Noble, Reese (F) Clifton 4    
6 Heuer, Camilla (F) East London 3    
7 Van Coller, Rebekah (F) Mossel Bay 2    
8 Craig, Lily Mae (F) Plett 1    


Under 11 Female Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Gous, Sienna (F) Summerstrand 8    
2 Bova-Olsen, Katya (F) Fish Hoek 7    
3 Noble, Reese (F) Clifton 6    
4 Heuer, Camilla (F) East London 5    
5 De Necker, Hannah (F) Plett 4    
6 Hudson, Teagan (F) Fish Hoek 3    
7 Bruwer, Casey (F) Big Bay 2    
8 Pienaar, Malaika (F) Clifton 1    
9 Craig, Lily Mae (F) Plett 0    
10 Wentzel, Emme (F) Summerstrand 0    
11 Magotsi, Riziki (F) Clifton 0    
12 Vosloo, Nina (F) Clifton 0    


Under 11 Female Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Gous, Sienna (F) Summerstrand 8    
2 Noble, Reese (F) Clifton 7    
3 Heuer, Camilla (F) East London 6    
4 Bova-Olsen, Katya (F) Fish Hoek 5    
5 De Necker, Hannah (F) Plett 4    
6 Van Coller, Rebekah (F) Mossel Bay 3    
7 Craig, Lily Mae (F) Plett 2    
8 Magotsi, Riziki (F) Clifton 1    
9 Vosloo, Nina (F) Clifton 0    
10 Pienaar, Malaika (F) Clifton 0    
11 Serdyn, Sabella (F) Summerstrand 0    
12 Wentzel, Emme (F) Summerstrand 0    
13 Krog, Miya (F) Fish Hoek 0    
14 Bruwer, Casey (F) Big Bay 0    
15 McKeown, Mimi (F) Llandudno 0    


Under 11 Male Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Tuohy, Kyto (M) Clifton 8    
2 Seyferty, Christopher (M) Clifton 7    
3 Thomason, Jamie (M) Clifton 6    
4 Owen, Riley (M) East London 5    
5 Loftus, Callum (M) Summerstrand 4    
6 Kastern, Tristan (M) Fish Hoek 3    
7 Hemp, Liam (M) Llandudno 2    
8 Vickers, Kyle (M) Big Bay 1    


Under 11 Male Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Owen, Riley (M) East London 8    
2 Loftus, Callum (M) Summerstrand 7    
3 Nagel, Ryan (M) Plett 6    
4 Botile, Xabiso (M) East London 5    
5 Seyferty, Christopher (M) Clifton 4    
6 Harper, Ben (M) Fish Hoek 3    
7 Barber, James (M) Summerstrand 2    
8 Cowper-Johnson, Jake (M) Summerstrand 1    
9 Kastern, Tristan (M) Fish Hoek 0    
10 Vickers, Kyle (M) Big Bay 0    
11 Darke, Ethan (M) Summerstrand 0    
12 Jefferies, Joshua (M) Summerstrand 0    
13 De Villiers, Jaden (M) Plett 0    
14 Rajaal, Rashaad (M) Seagulls 0    


Under 11 Male Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Owen, Riley (M) East London 8    
2 Tuohy, Kyto (M) Clifton 7    
3 Nagel, Ryan (M) Plett 6    
4 Fowlds, Max (M) Durban Surf 5    
5 Thomason, Jamie (M) Clifton 4    
6 Hemp, Liam (M) Llandudno 3    
7 Seyferty, Christopher (M) Clifton 2    
8 Kastern, Tristan (M) Fish Hoek 1    


Under 11 Male Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Loftus, Callum (M) Summerstrand 8    
2 Cole, Jarryd (M) Llandudno 7    
3 Hemp, Liam (M) Llandudno 6    
4 Nagel, Ryan (M) Plett 5    
5 Barber, James (M) Summerstrand 4    
6 Thomason, Jamie (M) Clifton 3    
7 Harper, Ben (M) Fish Hoek 2    
8 Owen, Riley (M) East London 1    
9 Jefferies, Joshua (M) Summerstrand 0    
10 Tuohy, Kyto (M) Clifton 0    
11 Kastern, Tristan (M) Fish Hoek 0    
12 De Villiers, Jaden (M) Plett 0    


Under 11 Male Bodyboard
Place Name Club Points Time Comments
1 Loftus, Callum (M) Summerstrand 8    
2 Harper, Ben (M) Fish Hoek 7    
3 Nagel, Ryan (M) Plett 6    
4 Hemp, Liam (M) Llandudno 5    
5 Owen, Riley (M) East London 4    
6 Thomason, Jamie (M) Clifton 3    
7 Barber, James (M) Summerstrand 2    
8 Vickers, Kyle (M) Big Bay 1    


Under 11 Male Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Loftus, Callum (M) Summerstrand 8    
2 Barber, James (M) Summerstrand 7    
3 Kotze, Eric (M) Strand 6    
4 Cole, Jarryd (M) Llandudno 5    
5 Harper, Ben (M) Fish Hoek 4    
6 Nagel, Ryan (M) Plett 3    
7 Thomason, Jamie (M) Clifton 2    
8 Marais, Ricus (M) Big Bay 1    
9 Ludick, Levi Jesse (M) Kings Beach 0    
10 Cowper-Johnson, Jake (M) Summerstrand 0    
11 Neethling, Gideon (M) Plett 0    
12 Kooijman, Joshua (M) Umhlanga Rocks 0    


Under 11 Male Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Barber, James (M) Summerstrand 8    
2 Kotze, Eric (M) Strand 7    
3 Harper, Ben (M) Fish Hoek 6    
4 Nagel, Ryan (M) Plett 5    
5 Cole, Jarryd (M) Llandudno 4    
6 Tuohy, Kyto (M) Clifton 3    
7 Darke, Ethan (M) Summerstrand 2    
8 Thomason, Jamie (M) Clifton 1    


Under 12 Female Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Prinsloo, Jana (F) Kings Beach 8    
2 Plaatjies, Kealah (F) Seagulls 7    
3 Pooley, Sophia (F) Clifton 6    
4 Manson, Emily (F) Kings Beach 5    
5 de Villiers, Lisa (F) Summerstrand 4    
6 Siadie, Jordan (F) Fish Hoek 3    
7 Allderman, Caitlin (F) Clifton 2    
8 Machlem, Andrea (F) Mossel Bay 1    


Under 12 Female Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 de Villiers, Lisa (F) Summerstrand 8    
2 Plaatjies, Kealah (F) Seagulls 7    
3 Lalor, Miya (F) Fish Hoek 6    
4 Burke, Hannah (F) Big Bay 5    
5 Emslie, Taylor (F) East London 4    
6 Steyn, Zoe (F) Harties Reflection 3    
7 Manson, Emily (F) Kings Beach 2    
8 Botha, Mia (F) Mossel Bay 1    
9 Grabe, Anna (F) Mossel Bay 0    
10 Bakker, Kaylee (F) Fish Hoek 0    


Under 12 Female Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Prinsloo, Jana (F) Kings Beach 8    
2 Plaatjies, Kealah (F) Seagulls 7    
3 Botha, Mia (F) Mossel Bay 6    
4 Pooley, Sophia (F) Clifton 5    
5 Allderman, Caitlin (F) Clifton 4    
6 Badenhorst, Madison (F) Plett 3    
7 Viljoen, Elizabeth (F) Harties Reflection 2    
8 Pinnock, Sydey (F) Kings Beach 1    


Under 12 Female Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Emslie, Taylor (F) East London 8    
2 de Villiers, Lisa (F) Summerstrand 7    
3 Harcus, Daniella (F) Summerstrand 6    
4 Jackson, Sophia Arabella (F) Plett 5    
5 Quigley, Zoey (F) Umhlanga Rocks 4    
6 van Heerden, Kezra (F) Fish Hoek 3    
7 Siadie, Jordan (F) Fish Hoek 2    
8 Neethling, Emma (F) Plett 1    
9 Pienaar, Grace (F) Clifton 0    
10 Fourie, Alexis (F) Summerstrand 0    


Under 12 Female Bodyboard
Place Name Club Points Time Comments
1 Harcus, Daniella (F) Summerstrand 8    
2 de Villiers, Lisa (F) Summerstrand 7    
3 Burke, Hannah (F) Big Bay 6    
4 Minderon, Isla (F) Kings Beach 5    
5 Bakker, Kaylee (F) Fish Hoek 4    
6 Laderach, Jesse-Leah (F) Summerstrand 3    
7 Neethling, Emma (F) Plett 2    
8 Jackson, Sophia Arabella (F) Plett 1    
9 Moodycliffe, Ava (F) Llandudno 0    
10 Viljoen, Elizabeth (F) Harties Reflection 0    
11 Meyer, Kate (F) Summerstrand 0    


Under 12 Female Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 de Villiers, Lisa (F) Summerstrand 8    
2 Fourie, Alexis (F) Summerstrand 7    
3 Burke, Hannah (F) Big Bay 6    
4 Laderach, Jesse-Leah (F) Summerstrand 5    
5 Petersen, Zia (F) X-Stream 4    
6 Lindhorst, Gina (F) Kings Beach 3    
7 Neethling, Emma (F) Plett 2    
8 Ogden, Lily (F) Summerstrand 1    
9 Harcus, Daniella (F) Summerstrand 0    
10 Emslie, Taylor (F) East London 0    


Under 12 Female Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 de Villiers, Lisa (F) Summerstrand 8    
2 Burke, Hannah (F) Big Bay 7    
3 Harcus, Daniella (F) Summerstrand 6    
4 Petersen, Zia (F) X-Stream 5    
5 Lindhorst, Gina (F) Kings Beach 4    
6 Emslie, Taylor (F) East London 3    
7 Laderach, Jesse-Leah (F) Summerstrand 2    
8 Quigley, Zoey (F) Umhlanga Rocks 1    
9 Ogden, Lily (F) Summerstrand 0    
10 Fourie, Alexis (F) Summerstrand 0    


Under 12 Male Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Pappas, Daniel (M) Summerstrand 8    
2 Jooste, Isaac (M) Seagulls 7    
3 Davis, Noah (M) East London 6    
4 Stephenson, Liam (M) Plett 5    
5 Parker, Luke (M) Kings Beach 4    
6 Powell, Braedon (M) Fish Hoek 3    
7 Gane, Jamie (M) East London 2    
8 Botha, Tauro (M) Seagulls 1    


Under 12 Male Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Pappas, Daniel (M) Summerstrand 8    
2 Huntingford, Josh (M) Clifton 7    
3 Garrett, Liam (M) Summerstrand 6    
4 Powell, Braedon (M) Fish Hoek 5    
5 Jefferies, Adam (M) Summerstrand 4    
6 Gulle, Joshua (M) Fish Hoek 3    
7 Allen, Callum (M) Llandudno 2    
8 Waters, Steven (M) Big Bay 1    


Under 12 Male Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Davis, Noah (M) East London 8    
2 Pappas, Daniel (M) Summerstrand 7    
3 Allen, Ethan (M) Durban Surf 6    
4 Botha, Tauro (M) Seagulls 5    
5 Huntingford, Josh (M) Clifton 4    
6 Stephenson, Liam (M) Plett 3    
7 Parker, Luke (M) Kings Beach 2    
8 Landi, Tristan (M) Llandudno 1    


Under 12 Male Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Clarke, Riley (M) Fish Hoek 8    
2 Mocke, Samuel (M) Fish Hoek 7    
3 Stephenson, Liam (M) Plett 6    
4 Dupper, Leon (M) Summerstrand 5    
5 Landi, Tristan (M) Llandudno 4    
6 Bestel, Luc (M) Clifton 3    
7 Day, Harry (M) Llandudno 2    
8 Brading, Joseph (M) Fish Hoek 1    
9 Proctor, Noah (M) Plett 0    
10 de Beer, Jack (M) Fish Hoek 0    


Under 12 Male Bodyboard
Place Name Club Points Time Comments
1 Clarke, Riley (M) Fish Hoek 8    
2 Mocke, Samuel (M) Fish Hoek 7    
3 Landi, Tristan (M) Llandudno 6    
4 Stephenson, Liam (M) Plett 5    
5 Waters, Steven (M) Big Bay 4    
6 Ambrose, Caleb (M) Durban Surf 3    
7 Allen, Ethan (M) Durban Surf 2    
8 Bristow-Bovey, Dylan (M) Fish Hoek 1    
9 Garrett, Liam (M) Summerstrand 0    
10 Day, Harry (M) Llandudno 0    


Under 12 Male Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Pappas, Daniel (M) Summerstrand 8    
2 Mocke, Samuel (M) Fish Hoek 7    
3 Stephenson, Liam (M) Plett 6    
4 Allen, Ethan (M) Durban Surf 5    
5 Pretorius, Nicholas (M) Summerstrand 4    
6 Clarke, Riley (M) Fish Hoek 3    
7 Garrett, Liam (M) Summerstrand 2    
8 Bestel, Luc (M) Clifton 1    
9 Landi, Tristan (M) Llandudno 0    
10 Dupper, Leon (M) Summerstrand 0    


Under 12 Male Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Stephenson, Liam (M) Plett 8    
2 Bestel, Luc (M) Clifton 7    
3 Pappas, Daniel (M) Summerstrand 6    
4 Mocke, Samuel (M) Fish Hoek 5    
5 Allen, Ethan (M) Durban Surf 4    
6 Dupper, Leon (M) Summerstrand 3    
7 Ambrose, Caleb (M) Durban Surf 2    
8 Clarke, Riley (M) Fish Hoek 1    
9 Day, Harry (M) Llandudno 0    
10 Waters, Steven (M) Big Bay 0    


Under 12 Mixed Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fish Hoek Team A Fish Hoek 8    
  > Brading, Joseph (M)        
  > Chown, Joshua (M)        
  > Clarke, Riley (M)        
  > Gulle, Joshua (M)        
2 Clifton Team A Clifton 7    
  > Huntingford, Josh (M)        
  > Pooley, Sophia (F)        
  > Thomason, Jamie (M)        
  > Tuohy, Kyto (M)        
3 East London Team A East London 6    
  > Davis, Noah (M)        
  > Gane, Jamie (M)        
  > Heuer, Camilla (F)        
  > Owen, Riley (M)        
4 Kings Beach Team A Kings Beach 5    
  > Manson, Emily (F)        
  > Parker, Luke (M)        
  > Pinnock, Sydey (F)        
  > Prinsloo, Jana (F)        
5 Plett Team A Plett 4    
  > De Necker, Hannah (F)        
  > Nagel, Ryan (M)        
  > Neethling, Emma (F)        
  > Stephenson, Liam (M)        
6 Summerstrand Team A Summerstrand 3    
  > Garrett, Liam (M)        
  > Pappas, Daniel (M)        
  > Pretorius, Nicholas (M)        
  > Stutterheim, Oliver (M)        
7 Clifton Team B Clifton 2    
  > Allderman, Caitlin (F)        
  > Bestel, Luc (M)        
  > Seyferty, Christopher (M)        
  > Vosloo, Nina (F)        
8 Big Bay Team A Big Bay 1    
  > Burke, Hannah (F)        
  > Lakay, Callan (M)        
  > Vickers, Kyle (M)        
  > Waters, Steven (M)        


Under 12 Mixed Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fish Hoek Team A Fish Hoek 8    
  > Brading, Joseph (M)        
  > Clarke, Riley (M)        
  > Mocke, Samuel (M)        
2 Plett Team A Plett 7    
  > Nagel, Ryan (M)        
  > Proctor, Noah (M)        
  > Stephenson, Liam (M)        
3 Llandudno Team D Llandudno 6    
  > Cole, Jarryd (M)        
  > Day, Harry (M)        
  > Landi, Tristan (M)        
4 Summerstrand Team A Summerstrand 5    
  > Dupper, Leon (M)        
  > Harcus, Daniella (F)        
  > Loftus, Callum (M)        
5 Summerstrand Team B Summerstrand 4    
  > de Villiers, Lisa (F)        
  > Garrett, Liam (M)        
  > Gous, Sienna (F)        
6 Summerstrand Team C Summerstrand 3    
  > Barber, James (M)        
  > Pappas, Daniel (M)        
  > Scowby, Thomas (M)        
7 Llandudno Team C Llandudno 2    
  > Allen, Callum (M)        
  > Hemp, Liam (M)        
  > Moodycliffe, Ava (F)        
8 Fish Hoek Team B Fish Hoek 1    
  > Bakker, Kaylee (F)        
  > Chown, Joshua (M)        
  > Powell, Braedon (M)        


Under 12 Mixed Taplin Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Plett Team D Plett 8    
  > Nagel, Ryan (M)        
  > Proctor, Noah (M)        
  > Stephenson, Liam (M)        
2 Fish Hoek Team A Fish Hoek 7    
  > Chown, Joshua (M)        
  > Clarke, Riley (M)        
  > Mocke, Samuel (M)        
3 Summerstrand Team B Summerstrand 6    
  > Darke, Ethan (M)        
  > Dupper, Leon (M)        
  > Gous, Sienna (F)        
4 Summerstrand Team C Summerstrand 5    
  > de Villiers, Lisa (F)        
  > Loftus, Callum (M)        
  > Pritchard, Eli James (M)        
5 Clifton Team A Clifton 4    
  > Bestel, Luc (M)        
  > Noble, Reese (F)        
  > Tuohy, Kyto (M)        
6 Durban Surf Team A Durban Surf 3    
  > Allen, Ethan (M)        
  > Ambrose, Caleb (M)        
  > Fowlds, Max (M)        
7 Summerstrand Team D Summerstrand 2    
  > Barber, James (M)        
  > Garrett, Liam (M)        
  > Jefferies, Adam (M)        
8 East London Team A East London 1    
  > Davis, Noah (M)        
  > Emslie, Taylor (F)        
  > Owen, Riley (M)        
9 Llandudno Team D Llandudno 0    
  > Day, Harry (M)        
  > Landi, Tristan (M)        
  > Mckeown, Douglas (M)        
10 Big Bay Team A Big Bay 0    
  > Burke, Hannah (F)        
  > Vickers, Kyle (M)        
  > Waters, Steven (M)        


Under 13 Female Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Abrahams, Eve (F) Strandfontein 8    
2 Kliensmidt, Cally (F) Plett 7    
3 Nagel, Lucy Jane (F) Plett 6    
4 McKinney, Tannah (F) Winklespruit 5    
5 Whitebooi, Jessi (F) Kings Beach 4    
6 Brennan, Kate (F) Kings Beach 3    
7 Havemann, Isabella (F) Strand 2    
8 Ludik, Kayla (F) Llandudno 1    


Under 13 Female Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Coetzee, Jenna (F) Summerstrand 8    
2 van der Merwe, Scarlett (F) Clifton 7    
3 Hingeston, Ashley (F) Strand 6    
4 Brennan, Kate (F) Kings Beach 5    
5 Holtzhausen, Leila (F) Strand 4    
6 Molobye, Lerato (F) Harties Reflection 3    
7 Jacobs, Marony (F) Summerstrand 2    
8 Hains, Macy (F) Summerstrand 1    
9 Nagel, Xanthe (F) Harties Reflection 0    
10 McClelland, Hannah (F) Clifton 0    


Under 13 Female Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Wood, Janey Heather (F) East London 8    
2 Fury, Rebecca (F) Clifton 7    
3 Nagel, Lucy Jane (F) Plett 6    
4 Hartgers, Sabien (F) Llandudno 5    
5 Wilson, Tayla (F) Summerstrand 4    
6 Coetzee, Jenna (F) Summerstrand 3    
7 Abrahams, Eve (F) Strandfontein 2    
8 Jacobs, Abigale (F) Llandudno 1    


Under 13 Female Iron Nipper
Place Name Club Points Time Comments
1 Fury, Rebecca (F) Clifton 8    
2 Coetzee, Jenna (F) Summerstrand 7    
3 Nagel, Lucy Jane (F) Plett 6    
4 Jacobs, Marony (F) Summerstrand 5    
5 Wood, Janey Heather (F) East London 4    
6 Hains, Macy (F) Summerstrand 3    
7 Burke, Erin (F) Big Bay 2    
8 Wilson, Tayla (F) Summerstrand 1    
9 Irving, Isla (F) Llandudno 0    
10 Ludik, Kayla (F) Llandudno 0    


Under 13 Female Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Fury, Rebecca (F) Clifton 8    
2 Coetzee, Jenna (F) Summerstrand 7    
3 Nagel, Lucy Jane (F) Plett 6    
4 Jacobs, Marony (F) Summerstrand 5    
5 Hains, Macy (F) Summerstrand 4    
6 Wilson, Tayla (F) Summerstrand 3    
7 Burke, Erin (F) Big Bay 2    
8 Wood, Janey Heather (F) East London 1    
9 Hingeston, Ashley (F) Strand 0    
10 Fourie, Madison (F) Summerstrand 0    
11 Loubser, Jenna (F) Big Bay 0    
12 Ludik, Kayla (F) Llandudno 0    


Under 13 Female Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Fury, Rebecca (F) Clifton 8    
2 Coetzee, Jenna (F) Summerstrand 7    
3 Jacobs, Marony (F) Summerstrand 6    
4 Nagel, Lucy Jane (F) Plett 5    
5 Hains, Macy (F) Summerstrand 4    
6 Wood, Janey Heather (F) East London 3    
7 Burke, Erin (F) Big Bay 2    
8 Wilson, Tayla (F) Summerstrand 1    
9 Loubser, Jenna (F) Big Bay 0    
10 Fourie, Madison (F) Summerstrand 0    


Under 13 Male Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Venter, Ethan (M) Mossel Bay 8    
2 Colonnello, Rocco (M) Fish Hoek 7    
3 van Romburgh, Matthew (M) Strand 6    
4 van der Walt, Gert (M) Strand 5    
5 Smith, Ryley (M) Llandudno 4    
6 van derv Flaes, Michael (M) Big Bay 3    
7 Kastern, Sebastian (M) Fish Hoek 2    
8 Bittencourt Marks, Gal (M) Umhlanga Rocks 1    


Under 13 Male Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Hannigan, Gabriel (M) Llandudno 8    
2 Brice, James (M) Kings Beach 7    
3 Venter, Ethan (M) Mossel Bay 6    
4 Benecke-Kemp, Alexander (M) Clifton 5    
5 Stone, Leo (M) Summerstrand 4    
6 Soutor, Noah (M) Clifton 3    
7 Breslin, Jack (M) Clifton 2    
8 van der Walt, Gert (M) Strand 1    
9 White, Kyan (M) Durban Surf 0    
10 Allen, Thomas (M) Kings Beach 0    


Under 13 Male Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, Ryley (M) Llandudno 8    
2 Pincente, Mathew (M) Llandudno 7    
3 Le Roux, Zack (M) Fish Hoek 6    
4 Kastern, Sebastian (M) Fish Hoek 5    
5 Bittencourt Marks, Gal (M) Umhlanga Rocks 4    
6 Hollingsworth, Drew (M) Durban Surf 3    
7 Primo, Slade Damon (M) Plett 2    
8 Owen, Morgan (M) East London 1    


Under 13 Male Iron Nipper
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, Ryley (M) Llandudno 8    
2 Hollingsworth, Drew (M) Durban Surf 7    
3 Cudmore, Sebastian (M) Clifton 6    
4 Bittencourt Marks, Gal (M) Umhlanga Rocks 5    
5 Colesky, Taye (M) Summerstrand 4    
6 van Romburgh, Matthew (M) Strand 3    
7 Kastern, Sebastian (M) Fish Hoek 2    
8 Le Roux, Zack (M) Fish Hoek 1    
9 Steer, Sebastian (M) Clifton 0    
10 Montagu-Fryer, Samuel (M) Fish Hoek 0    


Under 13 Male Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, Ryley (M) Llandudno 8    
2 Cudmore, Sebastian (M) Clifton 7    
3 Hollingsworth, Drew (M) Durban Surf 6    
4 van Romburgh, Matthew (M) Strand 5    
5 Soutor, Noah (M) Clifton 4    
6 Bittencourt Marks, Gal (M) Umhlanga Rocks 3    
7 Benecke-Kemp, Alexander (M) Clifton 2    
8 Colesky, Taye (M) Summerstrand 1    
9 Vosloo, John Arnold (M) Summerstrand 0    
10 Stone, Leo (M) Summerstrand 0    
11 Kastern, Sebastian (M) Fish Hoek 0    
12 Steer, Sebastian (M) Clifton 0    


Under 13 Male Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Cudmore, Sebastian (M) Clifton 8    
2 Hollingsworth, Drew (M) Durban Surf 7    
3 Smith, Ryley (M) Llandudno 6    
4 Colesky, Taye (M) Summerstrand 5    
5 van Romburgh, Matthew (M) Strand 4    
6 Kastern, Sebastian (M) Fish Hoek 3    
7 Bittencourt Marks, Gal (M) Umhlanga Rocks 2    
8 Primo, Slade Damon (M) Plett 1    


Under 14 Female Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Nomoyi, Yanelisa (F) Kings Beach 8    
2 Beresford, Zoe (F) Strand 7    
3 Beresford, Kendra (F) Strand 6    
4 Reineke, Chane (F) Mossel Bay 5    
5 Langenhoven, Erin (F) Big Bay 4    
6 Peterson, Ruby (F) Fish Hoek 3    
7 de Villiers, Annemi (F) Summerstrand 2    
8 Hamel, Annabelle (F) Strand 1    


Under 14 Female Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Van Heerden, Kiera (F) Summerstrand 8    
2 Singe, Georgia (F) Fish Hoek 7    
3 Hough, Megan (F) Kings Beach 6    
4 Cullis, Nina (F) Llandudno 5    
5 Van Der Poel, Anke (F) Bloemfontein 4    
6 Mockford, Micayla (F) Clifton 3    
7 Liddle, Kate Lyra (F) Clifton 2    
8 de Villiers, Annemi (F) Summerstrand 1    
9 Nomoyi, Yanelisa (F) Kings Beach 0    
10 Figl, Yannah (F) Clifton 0    


Under 14 Female Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Van Heerden, Kiera (F) Summerstrand 8    
2 Nomoyi, Yanelisa (F) Kings Beach 7    
3 Beresford, Zoe (F) Strand 6    
4 Beresford, Kendra (F) Strand 5    
5 Hamel, Annabelle (F) Strand 4    
6 Reineke, Chane (F) Mossel Bay 3    
7 Conwood, Ciara (F) Seagulls 2    
8 de Villiers, Annemi (F) Summerstrand 1    


Under 14 Female Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Singe, Georgia (F) Fish Hoek 8    
2 Reineke, Chane (F) Mossel Bay 7    
3 Harcus, Jessica (F) Summerstrand 6    
4 Peterson, Ruby (F) Fish Hoek 5    
5 Van Heerden, Kiera (F) Summerstrand 4    
6 Buys, Joelle (F) Fish Hoek 3    
7 Liddle, Kate Lyra (F) Clifton 2    
8 Langenhoven, Erin (F) Big Bay 1    


Under 14 Female Iron Nipper
Place Name Club Points Time Comments
1 Singe, Georgia (F) Fish Hoek 8    
2 Harcus, Jessica (F) Summerstrand 7    
3 Van Heerden, Kiera (F) Summerstrand 6    
4 Loftus, Zara (F) Summerstrand 5    
5 Langenhoven, Erin (F) Big Bay 4    
6 Aromin, Yzabela (Gabby) (F) Durban Surf 3    
7 Cullis, Nina (F) Llandudno 2    
8 Liddle, Kate Lyra (F) Clifton 1    


Under 14 Female Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Van Heerden, Kiera (F) Summerstrand 8    
2 Harcus, Jessica (F) Summerstrand 7    
3 Singe, Georgia (F) Fish Hoek 6    
4 Aromin, Yzabela (Gabby) (F) Durban Surf 5    
5 Langenhoven, Erin (F) Big Bay 4    
6 de Villiers, Annemi (F) Summerstrand 3    
7 Ogden, Amber (F) Summerstrand 2    
8 Hough, Megan (F) Kings Beach 1    


Under 14 Female Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Singe, Georgia (F) Fish Hoek 8    
2 Van Heerden, Kiera (F) Summerstrand 7    
3 Langenhoven, Erin (F) Big Bay 6    
4 Harcus, Jessica (F) Summerstrand 5    
5 Aromin, Yzabela (Gabby) (F) Durban Surf 4    
6 Loftus, Zara (F) Summerstrand 3    
7 Hough, Megan (F) Kings Beach 2    
8 Berry, Amber Rose (F) Fish Hoek 1    


Under 14 Male Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Hutton, Jake (M) Big Bay 8    
2 Rosen, Nehemia (M) Big Bay 7    
3 Prinsloo, Meyer (M) Kings Beach 6    
4 Ludick, Wyatt (M) Kings Beach 5    
5 Anderson, Jake (M) Llandudno 4    
6 Beukes, Wade (M) Fish Hoek 3    
7 Papier, Duncan (M) Strand 2    
8 Hoppe, Bryce (M) Durban Surf 1    


Under 14 Male Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Clarke, Liam (M) Strand 8    
2 Rosen, Nehemia (M) Big Bay 7    
3 Van de Venter, Samuel (M) East London 6    
4 Freeman, Reece (M) Kings Beach 5    
5 Van Achterbergh, Tyne (M) Scottburgh 4    
6 Hutton, Jake (M) Big Bay 3    
7 Prinsloo, Meyer (M) Kings Beach 2    
8 Anderson, Jake (M) Llandudno 1    
9 Middleton, Christian (M) Kings Beach 0    
10 Dunnington, Seth (M) Summerstrand 0    


Under 14 Male Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Hutton, Jake (M) Big Bay 8    
2 Kirkman, James (M) Clifton 7    
3 Prinsloo, Meyer (M) Kings Beach 6    
4 Anderson, Jake (M) Llandudno 5    
5 Ilderton, Sebastian (M) Clifton 4    
6 Clarke, Liam (M) Strand 3    
7 Ludick, Wyatt (M) Kings Beach 2    
8 Brice, Canaan (M) Kings Beach 1    


Under 14 Male Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Anderson, Jake (M) Llandudno 8    
2 Middleton, Christian (M) Kings Beach 7    
3 Van Achterbergh, Tyne (M) Scottburgh 6    
4 Beukes, Wade (M) Fish Hoek 5    
5 Clarke, Liam (M) Strand 4    
6 Hutton, Jake (M) Big Bay 3    
7 Stallard, Cody (M) Fish Hoek 2    
8 Brooker, Matthew (M) Big Bay 1    
9 Samassa, James (M) Clifton 0    
10 Coetzer, Matthew (M) Plett 0    


Under 14 Male Iron Nipper
Place Name Club Points Time Comments
1 Van Achterbergh, Tyne (M) Scottburgh 8    
2 Anderson, Jake (M) Llandudno 7    
3 Middleton, Christian (M) Kings Beach 6    
4 Beukes, Wade (M) Fish Hoek 5    
5 Stallard, Cody (M) Fish Hoek 4    
6 Minderon, Bryce (M) Kings Beach 3    
7 Clarke, Liam (M) Strand 2    
8 Brice, Canaan (M) Kings Beach 1    


Under 14 Male Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Beukes, Wade (M) Fish Hoek 8    
2 Van Achterbergh, Tyne (M) Scottburgh 7    
3 Hutton, Jake (M) Big Bay 6    
4 Minderon, Bryce (M) Kings Beach 5    
5 Brice, Canaan (M) Kings Beach 4    
6 Anderson, Jake (M) Llandudno 3    
7 Holtzhausen, Neil (M) Harties Reflection 2    
8 Clarke, Liam (M) Strand 1    


Under 14 Male Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Beukes, Wade (M) Fish Hoek 8    
2 Van Achterbergh, Tyne (M) Scottburgh 7    
3 Anderson, Jake (M) Llandudno 6    
4 Minderon, Bryce (M) Kings Beach 5    
5 Clarke, Liam (M) Strand 4    
6 Holtzhausen, Neil (M) Harties Reflection 3    
7 Van de Venter, Samuel (M) East London 2    
8 Brice, Canaan (M) Kings Beach 1    
9 Voigt, Ryan (M) Clifton 0    
10 Middleton, Christian (M) Kings Beach 0    


Under 14 Mixed Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kings Beach Team A Kings Beach 8    
  > Ludick, Wyatt (M)        
  > Middleton, Christian (M)        
  > Nomoyi, Yanelisa (F)        
  > Prinsloo, Meyer (M)        
2 Big Bay Team A Big Bay 7    
  > Brooker, Matthew (M)        
  > Hutton, Jake (M)        
  > Rosen, Nehemia (M)        
  > van derv Flaes, Michael (M)        
3 Llandudno Team C Llandudno 6    
  > Anderson, Jake (M)        
  > Pincente, Mathew (M)        
  > Smith, Ryley (M)        
  > Turrell, Aiden (M)        
4 Clifton Team A Clifton 5    
  > Ilderton, Sebastian (M)        
  > Kirkman, James (M)        
  > Samassa, James (M)        
  > Soutor, Noah (M)        
5 Durban Surf Team A Durban Surf 4    
  > Hollingsworth, Drew (M)        
  > Hoppe, Bryce (M)        
  > Tunguy-Desmarais, Adrian (M)        
  > White, Kyan (M)        
6 Kings Beach Team B Kings Beach 3    
  > Brennan, Kate (F)        
  > Brice, Canaan (M)        
  > Maree, Marcelle (M)        
  > Minderon, Bryce (M)        
7 Fish Hoek Team A Fish Hoek 2    
  > Beukes, Wade (M)        
  > Buys, Joelle (F)        
  > Colonnello, Rocco (M)        
  > Kastern, Sebastian (M)        
8 Strand Team C Strand 1    
  > Clarke, Cullen (M)        
  > Holtzhausen, Leila (F)        
  > Neumann, Caydon (M)        
  > van der Walt, Gert (M)        


Under 14 Mixed Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Llandudno Team C Llandudno 8    
  > Anderson, Jake (M)        
  > Pincente, Mathew (M)        
  > Smith, Ryley (M)        
2 Fish Hoek Team A Fish Hoek 7    
  > Beukes, Wade (M)        
  > Le Roux, Zack (M)        
  > Stallard, Cody (M)        
3 Big Bay Team A Big Bay 6    
  > Brooker, Matthew (M)        
  > Hutton, Jake (M)        
  > Langenhoven, Erin (F)        
4 Durban Surf Team A Durban Surf 5    
  > Hollingsworth, Drew (M)        
  > Hoppe, Bryce (M)        
  > Tunguy-Desmarais, Adrian (M)        
5 East London Team A East London 4    
  > De Coning, Reid (M)        
  > De Smidt, Andrew (M)        
  > Stead, Daniel (M)        
6 Plett Team A Plett 3    
  > Healy, Ethan (M)        
  > Nagel, Lucy Jane (F)        
  > Primo, Slade Damon (M)        
7 Fish Hoek Team C Fish Hoek 2    
  > Colonnello, Rocco (M)        
  > Kastern, Sebastian (M)        
  > Montagu-Fryer, Samuel (M)        
8 Clifton Team B Clifton 1    
  > Cudmore, Sebastian (M)        
  > Fury, Rebecca (F)        
  > Steer, Sebastian (M)        
9 Kings Beach Team A Kings Beach 0    
  > Ludick, Wyatt (M)        
  > Middleton, Christian (M)        
  > Minderon, Bryce (M)        
10 Strand Team A Strand 0    
  > Clarke, Liam (M)        
  > Clarke, Cullen (M)        
  > van Romburgh, Matthew (M)        


Under 14 Mixed Taplin Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kings Beach Team A Kings Beach 8    
  > Middleton, Christian (M)        
  > Minderon, Bryce (M)        
  > Prinsloo, Meyer (M)        
2 Fish Hoek Team D Fish Hoek 7    
  > Beukes, Wade (M)        
  > Buys, Joelle (F)        
  > Stallard, Cody (M)        
3 Llandudno Team D Llandudno 6    
  > Anderson, Jake (M)        
  > Pincente, Mathew (M)        
  > Smith, Ryley (M)        
4 Clifton Team A Clifton 5    
  > Fury, Rebecca (F)        
  > Kirkman, James (M)        
  > Voigt, Ryan (M)        
5 Strand Team A Strand 4    
  > Clarke, Liam (M)        
  > Clarke, Cullen (M)        
  > van Romburgh, Matthew (M)        
6 East London Team A East London 3    
  > De Smidt, Andrew (M)        
  > Owen, Morgan (M)        
  > Van de Venter, Samuel (M)        
7 Clifton Team B Clifton 2    
  > Cloete-Hopkins, Adam (M)        
  > Cudmore, Sebastian (M)        
  > Ilderton, Sebastian (M)        
8 Kings Beach Team B Kings Beach 1    
  > Brice, Canaan (M)        
  > Freeman, Reece (M)        
  > Ludick, Wyatt (M)        
9 Big Bay Team A Big Bay 0    
  > Brooker, Matthew (M)        
  > Hutton, Jake (M)        
  > Rosen, Nehemia (M)        
10 Durban Surf Team A Durban Surf 0    
  > Aromin, Yzabela (Gabby) (F)        
  > Tunguy-Desmarais, Adrian (M)        
  > White, Kyan (M)