2019 GT SA NATIONALS - JUNIORS (Event Date: 31/03/2019)

Final Results

Generated on 10/12/2019 6:57 pm


Junior Female Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Big Bay Team A Big Bay 8    
  > Allen, Caitlin (F)        
  > Mayer, Layla (F)        
  > Praetorius, Kasha (F)        
  > Syms, Casey (F)        
2 Milnerton Team A Milnerton 7    
  > Isaacs, Celina (F)        
  > Pakulski, Madison (F)        
  > Schon, Angelica (F)        
  > Wernich, Kirstey-Anne (F)        
3 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 6    
  > Challenor, Nicolette (F)        
  > Fenger, Tyra (F)        
  > Horn, Paige (F)        
  > Pretorius, Janique (F)        
4 Woodridge Team A Woodridge 5    
  > Chabanel, Berenice (F)        
  > Duval, Chloe (F)        
  > Forbes, Jamelia (F)        
  > Venter, Karla (F)        
5 Clifton Team A Clifton 4    
  > Button, Kai sea (F)        
  > Johnstone, Olivia (F)        
  > Lowe, Lara (F)        
  > Shrimpton, Jamie (F)        
6 Summerstrand Team A Summerstrand 3    
  > Basson, Tyler (F)        
  > Cameron, Erin (F)        
  > Davidson, Courtney (F)        
  > Pengelly, Carmen-Delta (F)        
7 NSRI Melkbosstrand Stn18 Team A NSRI Melkbosstrand Stn18 2    
  > Cross-Forrest, Simone (F)        
  > Hennessy, Genevieve (F)        
  > Hutson, Olivia (F)        
  > Kruger, Elme (F)        
8 Kings Beach Team A Kings Beach 1    
  > Cooke, Chelsey (F)        
  > Hort, Sarah (F)        
  > Snyman, Megan (F)        
  > White, Tori (F)        


Junior Female Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 8    
  > Botha, Tatum (F)        
  > Hockly, Saskia (F)        
  > Horn, Paige (F)        
2 Marine Team A Marine 7    
  > Bester, Kira (F)        
  > Hardwick, Teegan (F)        
  > Robbins, Raquel (F)        
3 Clifton Team A Clifton 6    
  > Button, Kai sea (F)        
  > Martin, Emma (F)        
  > Strydom, Isabella (F)        
4 East London Team A East London 5    
  > Calver, Tayla (F)        
  > Malherbe, Madison (F)        
  > Wilson, Jade (F)        
5 Umhlanga Rocks Team B Umhlanga Rocks 4    
  > Challenor, Nicolette (F)        
  > Rezac, Mila (F)        
  > Slack, Emma (F)        
6 Llandudno Team A Llandudno 3    
  > Hodkin, Shane (F)        
  > Steyn, Kari (F)        
  > Weston, Maisy (F)        
7 East London Team B East London 2    
  > Breetzke, Ruby (F)        
  > Elliott, Caitlin (F)        
  > Hempel, Emma (F)        
8 Fish Hoek Team A Fish Hoek 1    
  > Behne, Rebecca (F)        
  > Cleworth, Holly (F)        
  > Peterson, Naomi (F)        


Junior Female Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Llandudno Team A Llandudno 8    
  > Steyn, Kari (F)        
  > Weston, Maisy (F)        
2 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 7    
  > Botha, Tatum (F)        
  > Horn, Paige (F)        
3 Umhlanga Rocks Team B Umhlanga Rocks 6    
  > Rezac, Mila (F)        
  > Slack, Emma (F)        
4 Durban Surf Team A Durban Surf 5    
  > Nicholson, Paige (F)        
  > Springate, Olivia (F)        
5 Umhlanga Rocks Team C Umhlanga Rocks 4    
  > Challenor, Nicolette (F)        
  > Hockly, Saskia (F)        
6 East London Team B East London 3    
  > Hempel, Emma (F)        
  > Malherbe, Madison (F)        
7 Milnerton Team A Milnerton 2    
  > Moller, Angelique (F)        
  > Schon, Angelica (F)        
8 Fish Hoek Team A Fish Hoek 1    
  > Behne, Rebecca (F)        
  > Rodseth, Sophie (F)        
9 East London Team A East London 0    
  > Breetzke, Ruby (F)        
  > Calver, Tayla (F)        


Junior Female Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Marine Team A Marine 8    
  > Bester, Kira (F)        
  > Hardwick, Teegan (F)        
2 Suncoast Pirates Team A Suncoast Pirates 7    
  > Edward, Alice (F)        
  > McAlister, Laura (F)        
3 Fish Hoek Team B Fish Hoek 6    
  > Behne, Rebecca (F)        
  > Leisegang, Abigail (F)        
4 East London Team B East London 5    
  > Elliott, Caitlin (F)        
  > Hempel, Emma (F)        
5 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 4    
  > Hockly, Saskia (F)        
  > Horn, Paige (F)        
6 East London Team C East London 3    
  > Mandell, Kate (F)        
  > Wilson, Jade (F)        
7 Big Bay Team A Big Bay 2    
  > Abrahams, Carese (F)        
  > Bosman, Jordan (F)        
8 Fish Hoek Team A Fish Hoek 1    
  > Hansen, Kiara (F)        
  > Peterson, Naomi (F)        


Junior Female Rescue Tube Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Marine Team A Marine 8    
  > Bester, Kira (F)        
  > Hardwick, Teegan (F)        
  > Robbins, Raquel (F)        
  > Woods, Kaitlyn (F)        
2 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 7    
  > Botha, Tatum (F)        
  > Hockly, Saskia (F)        
  > Horn, Paige (F)        
  > Pretorius, Janique (F)        
3 East London Team A East London 6    
  > Breetzke, Ruby (F)        
  > Du Plessis, Emily (F)        
  > Hempel, Emma (F)        
  > Malherbe, Madison (F)        
4 Big Bay Team A Big Bay 5    
  > Allen, Caitlin (F)        
  > Bosman, Jordan (F)        
  > Hillman, Hannah (F)        
  > Syms, Casey (F)        
5 Fish Hoek Team A Fish Hoek 4    
  > Behne, Rebecca (F)        
  > Cleworth, Holly (F)        
  > Hansen, Kiara (F)        
  > Leisegang, Abigail (F)        
6 Milnerton Team A Milnerton 3    
  > Jack, Asha (F)        
  > Moller, Angelique (F)        
  > Pakulski, Madison (F)        
  > Schon, Angelica (F)        
7 Clifton Team A Clifton 2    
  > Button, Kai sea (F)        
  > Martin, Emma (F)        
  > Shrimpton, Christy (F)        
  > Strydom, Isabella (F)        
8 Umhlanga Rocks Team B Umhlanga Rocks 1    
  > Badrodin, Nicola (F)        
  > Challenor, Nicolette (F)        
  > Rezac, Mila (F)        
  > Slack, Emma (F)        
9 Bloemfontein Team A Bloemfontein 0    
  > Cilliers, Chloe (F)        
  > De Jager, Kayla (F)        
  > Potgieter, Ansu-Marie (F)        
  > Venter, Marguerite (F)        


Junior Female Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Marine Team A Marine 8    
  > Bester, Kira (F)        
  > Hardwick, Teegan (F)        
  > Robbins, Raquel (F)        
2 East London Team A East London 7    
  > Breetzke, Ruby (F)        
  > Elliott, Caitlin (F)        
  > Wilson, Jade (F)        
3 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 6    
  > Botha, Tatum (F)        
  > Hockly, Saskia (F)        
  > Horn, Paige (F)        
4 Fish Hoek Team A Fish Hoek 5    
  > Hansen, Kiara (F)        
  > Leisegang, Abigail (F)        
  > Peterson, Naomi (F)        
5 Clifton Team A Clifton 4    
  > Button, Kai sea (F)        
  > Shrimpton, Christy (F)        
  > Strydom, Isabella (F)        
6 Big Bay Team A Big Bay 3    
  > Abrahams, Carese (F)        
  > Bosman, Jordan (F)        
  > van Niekerk, Enya (F)        
7 Fish Hoek Team B Fish Hoek 2    
  > Behne, Rebecca (F)        
  > Brouckaert, Michaela (F)        
  > Dimopoulos, Julia (F)        
8 Fish Hoek Team C Fish Hoek 1    
  > Behne, Rachel (F)        
  > Cleworth, Holly (F)        
  > Leisegang, Mia (F)        
9 Summerstrand Team A Summerstrand 0    
  > Basson, Tyler (F)        
  > Cameron, Erin (F)        
  > Davidson, Courtney (F)        
10 Suncoast Pirates Team A Suncoast Pirates 0    
  > Chatterton, Bailey (F)        
  > Edward, Alice (F)        
  > McAlister, Laura (F)        
11 East London Team B East London 0    
  > Calver, Tayla (F)        
  > Heath, Erin (F)        
  > Hempel, Emma (F)        


Junior Female Taplin Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 8    
  > Botha, Tatum (F)        
  > Fenger, Tyra (F)        
  > Horn, Paige (F)        
  > Slack, Emma (F)        
2 Marine Team A Marine 7    
  > Bester, Kira (F)        
  > Hardwick, Teegan (F)        
  > Robbins, Raquel (F)        
  > Woods, Kaitlyn (F)        
3 East London Team A East London 6    
  > Breetzke, Ruby (F)        
  > Calver, Tayla (F)        
  > Malherbe, Madison (F)        
  > Wilson, Jade (F)        
4 Fish Hoek Team A Fish Hoek 5    
  > Bloch, Farren (F)        
  > Cleworth, Holly (F)        
  > Hansen, Kiara (F)        
  > Peterson, Naomi (F)        
5 Clifton Team A Clifton 4    
  > Button, Kai sea (F)        
  > Shrimpton, Jamie (F)        
  > Shrimpton, Christy (F)        
  > Strydom, Isabella (F)        
6 Suncoast Pirates Team A Suncoast Pirates 3    
  > Chatterton, Bailey (F)        
  > Edward, Alice (F)        
  > McAlister, Laura (F)        
  > Veenstra, Mikhela (F)        
7 Big Bay Team A Big Bay 2    
  > Abrahams, Carese (F)        
  > Bosman, Jordan (F)        
  > Hillman, Hannah (F)        
  > Syms, Casey (F)        
8 East London Team B East London 1    
  > Elliott, Caitlin (F)        
  > Hempel, Emma (F)        
  > Mandell, Kate (F)        
  > van Veen, Mika (F)        


Junior Male Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fish Hoek Team A Fish Hoek 8    
  > Absalom, Tanweer (M)        
  > Calvert, Liam (M)        
  > Durr, Luke (M)        
  > Mentz, Eli (M)        
2 Milnerton Team A Milnerton 7    
  > Bottomley, Liam (M)        
  > Fourie, Jamie (M)        
  > Jones, John (M)        
  > Schoeman, Jake (M)        
3 Summerstrand Team A Summerstrand 6    
  > Du Preez, Ryan (M)        
  > Jones, Kellan (M)        
  > Linder, Cullen (M)        
  > Slabbert, Todd (M)        
4 Marlin Team A Marlin 5    
  > Hermanus, Joshua (M)        
  > Kruger, Benjamin (M)        
  > Miller, Lee (M)        
  > Van Niekerk, Taegan (M)        
5 Llandudno Team A Llandudno 4    
  > Biani, Quaid (M)        
  > Detering, Marco (M)        
  > Lucas, Jonathan (M)        
  > Walton, Oliver (M)        
6 False Bay Team A False Bay 3    
  > Finch, Cerwin (M)        
  > James, Adeeb (M)        
  > Minter, Jordan (M)        
  > Spogter, Ryan (M)        
7 Marine Team A Marine 2    
  > Dowsett, William (M)        
  > Gaylard, Jasper (M)        
  > Strydom, Reece (M)        
  > Wasserman, Cameron (M)        
777 Kings Beach Team A Kings Beach 0    
  > Grenfell, Stuart (M)        
  > Kingston, Nicholas (M)        
  > Kirsten, Jared (M)        
  > Wise, Nicolas (M)        


Junior Male Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Suncoast Pirates Team A Suncoast Pirates 8    
  > Edward, George (M)        
  > Matthews, James (M)        
  > Pearse, William (M)        
2 Fish Hoek Team A Fish Hoek 7    
  > Durr, Luke (M)        
  > Hamann, Warren (M)        
  > Wessels, Jadon (M)        
3 Milnerton Team A Milnerton 6    
  > Botha, Charl (M)        
  > Chandler, Ryan (M)        
  > Schoeman, Jake (M)        
4 Llandudno Team A Llandudno 5    
  > Amor, Sasha (M)        
  > Hofmeyr, Thomas (M)        
  > Lucas, Jonathan (M)        
5 East London Team A East London 4    
  > Fenn, Matthew (M)        
  > Fenn, Josh (M)        
  > Janse Van Rensburg, Alfonso (M)        
6 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 3    
  > Bergset, Brayden (M)        
  > Maguire, Shane (M)        
  > Maroun, Matthew (M)        
7 Marine Team A Marine 2    
  > Daley, Caleb (M)        
  > Dowsett, William (M)        
  > Doyle, Mathew (M)        
8 Fish Hoek Team B Fish Hoek 1    
  > Buncombe, Ethan (M)        
  > Buys, Brandon (M)        
  > Masters, Kyle (M)        
9 Fish Hoek Team C Fish Hoek 0    
  > Absalom, Tanweer (M)        
  > Jacobs, Daniel (M)        
  > Kriel, Conrad (M)        
10 Kings Beach Team A Kings Beach 0    
  > Butler, Daniel (M)        
  > Grenfell, Stuart (M)        
  > Kingston, Nicholas (M)        
11 Clifton Team A Clifton 0    
  > Button, Sam (M)        
  > Lombard, Noar (M)        
  > Warren, Samuel (M)        
12 Umhlanga Rocks Team C Umhlanga Rocks 0    
  > Barter, Mark (M)        
  > Howard, Matt (M)        
  > Hultzer, Kyle (M)        
13 Umhlanga Rocks Team B Umhlanga Rocks 0    
  > Bradfield, Declan (M)        
  > Dolby, Ross (M)        
  > Osborne, Callum (M)        
14 Fish Hoek Team D Fish Hoek 0    
  > Bernstein, Liam (M)        
  > Farrell, Dyllan (M)        
  > Moorlach, Kairan (M)        
15 Scottburgh Team A Scottburgh 0    
  > Johns, Keagan (M)        
  > Lupton-Smith, Quin (M)        
  > Nienaber, Kai (M)        
16 Llandudno Team B Llandudno 0    
  > Biani, Quaid (M)        
  > McTavish, Connor (M)        
  > Vaughan, Joshua (M)        


Junior Male Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Suncoast Pirates Team A Suncoast Pirates 8    
  > Edward, George (M)        
  > Pearse, William (M)        
2 Marine Team B Marine 7    
  > Daley, Caleb (M)        
  > Doyle, Mathew (M)        
3 Milnerton Team A Milnerton 6    
  > Chandler, Ryan (M)        
  > Schoeman, Jake (M)        
4 Marine Team A Marine 5    
  > Dowsett, William (M)        
  > Pillay, Leshen (M)        
5 Suncoast Pirates Team B Suncoast Pirates 4    
  > Cliff, Scott (M)        
  > Matthews, James (M)        
6 Fish Hoek Team A Fish Hoek 3    
  > Durr, Luke (M)        
  > Masters, Kyle (M)        
7 Llandudno Team B Llandudno 2    
  > Amor, Sasha (M)        
  > Lucas, Jonathan (M)        


Junior Male Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fish Hoek Team A Fish Hoek 8    
  > Durr, Luke (M)        
  > Hart, Ulvard (M)        
2 East London Team A East London 7    
  > Fenn, Matthew (M)        
  > Fenn, Josh (M)        
3 Fish Hoek Team B Fish Hoek 6    
  > Jacobs, Daniel (M)        
  > Masters, Kyle (M)        
4 Fish Hoek Team F Fish Hoek 5    
  > Kriel, Conrad (M)        
  > Wessels, Jadon (M)        
5 East London Team B East London 4    
  > Roesstorff, Francois (M)        
  > Swinney, Luke (M)        
6 Marine Team B Marine 3    
  > Gaylard, Jasper (M)        
  > Simpkins, Joshua (M)        
7 Fish Hoek Team C Fish Hoek 2    
  > Bernstein, Liam (M)        
  > Preyser, Daniel (M)        
8 Fish Hoek Team D Fish Hoek 1    
  > Buncombe, Ethan (M)        
  > Hamann, Warren (M)        


Junior Male Rescue Tube Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Milnerton Team A Milnerton 8    
  > Chandler, Ryan (M)        
  > Fourie, Jamie (M)        
  > Jones, John (M)        
  > Schoeman, Jake (M)        
2 Suncoast Pirates Team A Suncoast Pirates 7    
  > Cliff, Scott (M)        
  > Edward, George (M)        
  > Geddie, Lloyd (M)        
  > Matthews, James (M)        
3 Kings Beach Team A Kings Beach 6    
  > biddulph, cullen (M)        
  > Butler, Daniel (M)        
  > Grenfell, Stuart (M)        
  > Kirsten, Jared (M)        
4 Marine Team A Marine 5    
  > Dowsett, William (M)        
  > Pillay, Leshen (M)        
  > Strydom, Reece (M)        
  > Wasserman, Cameron (M)        
5 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 4    
  > Bradfield, Declan (M)        
  > Dolby, Ross (M)        
  > Garreau, Dominic (M)        
  > Hultzer, Kyle (M)        
6 Milnerton Team B Milnerton 3    
  > Hutchison, Matthew (M)        
  > Watson, Cameron (M)        
  > Wernich, Connor Mark (M)        
  > Zumpt, Luca (M)        
7 East London Team A East London 2    
  > Breetzke, Benjamin (M)        
  > Janse Van Rensburg, Alfonso (M)        
  > Ryan, Jack (M)        
  > Zacapa, Christian (M)        
8 Fish Hoek Team A Fish Hoek 1    
  > Grant, Ethan (M)        
  > Masters, Kyle (M)        
  > Moorlach, Kairan (M)        
  > Wessels, Jadon (M)        
9 Fish Hoek Team B Fish Hoek 0    
  > Absalom, Tanweer (M)        
  > Buys, Brandon (M)        
  > Durr, Luke (M)        
  > Hamann, Warren (M)        


Junior Male Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Fish Hoek Team A Fish Hoek 8    
  > Durr, Luke (M)        
  > Hart, Ulvard (M)        
  > Jacobs, Daniel (M)        
2 East London Team A East London 7    
  > Fenn, Matthew (M)        
  > Fenn, Josh (M)        
  > Roesstorff, Francois (M)        
3 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 6    
  > Garreau, Dominic (M)        
  > Maguire, Shane (M)        
  > Maroun, Matthew (M)        
4 Fish Hoek Team C Fish Hoek 5    
  > Hamann, Warren (M)        
  > Kriel, Conrad (M)        
  > Wessels, Jadon (M)        
5 Fish Hoek Team E Fish Hoek 4    
  > Absalom, Tanweer (M)        
  > Oelefse, Luke (M)        
  > Preyser, Daniel (M)        
6 Suncoast Pirates Team A Suncoast Pirates 3    
  > Edward, George (M)        
  > Matthews, James (M)        
  > Pearse, William (M)        
7 East London Team B East London 2    
  > Funston, Reef (M)        
  > Janse Van Rensburg, Alfonso (M)        
  > Swinney, Luke (M)        
8 Fish Hoek Team D Fish Hoek 1    
  > Alexander, Aston (M)        
  > Farrell, Dyllan (M)        
  > Moorlach, Kairan (M)        
9 Kings Beach Team A Kings Beach 0    
  > Atkinson, Joshua (M)        
  > Butler, Daniel (M)        
  > Grenfell, Stuart (M)        
10 Fish Hoek Team F Fish Hoek 0    
  > Abrahams, Cody (M)        
  > Grant, Ethan (M)        
  > Smith, Joshua (M)        
11 Fish Hoek Team G Fish Hoek 0    
  > Busse, Matthew (M)        
  > Miell, Cameron (M)        
  > van Zyl, Luke (M)        
12 Umhlanga Rocks Team B Umhlanga Rocks 0    
  > Dolby, Ross (M)        
  > Howard, Matt (M)        
  > Hultzer, Kyle (M)        
13 Llandudno Team A Llandudno 0    
  > Amor, Sasha (M)        
  > Biani, Quaid (M)        
  > Lucas, Jonathan (M)        
14 Suncoast Pirates Team B Suncoast Pirates 0    
  > Berger, Karl (M)        
  > Cliff, Scott (M)        
  > Geddie, Lloyd (M)        
777 Marine Team A Marine 0    
  > Dowsett, William (M)        
  > Doyle, Mathew (M)        
  > Simpkins, Joshua (M)        
777 Marine Team B Marine 0    
  > Achmad, Luke (M)        
  > Daley, Caleb (M)        
  > Wasserman, Cameron (M)        


Junior Male Taplin Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 East London Team A East London 8    
  > Fenn, Matthew (M)        
  > Fenn, Josh (M)        
  > Janse Van Rensburg, Alfonso (M)        
  > Ryan, Jack (M)        
2 Umhlanga Rocks Team A Umhlanga Rocks 7    
  > Bergset, Brayden (M)        
  > Botha, Connor (M)        
  > Maguire, Shane (M)        
  > Maroun, Matthew (M)        
3 Suncoast Pirates Team A Suncoast Pirates 6    
  > Cliff, Scott (M)        
  > Edward, George (M)        
  > Matthews, James (M)        
  > Pearse, William (M)        
4 Fish Hoek Team A Fish Hoek 5    
  > Calvert, Liam (M)        
  > Durr, Luke (M)        
  > Hart, Ulvard (M)        
  > Masters, Kyle (M)        
5 Marine Team B Marine 4    
  > Daley, Caleb (M)        
  > Pillay, Leshen (M)        
  > Simpkins, Joshua (M)        
  > Strydom, Reece (M)        
6 Fish Hoek Team B Fish Hoek 3    
  > Hamann, Warren (M)        
  > Jacobs, Daniel (M)        
  > Mentz, Eli (M)        
  > Wessels, Jadon (M)        
7 Marine Team A Marine 2    
  > Dowsett, William (M)        
  > Doyle, Mathew (M)        
  > Gaylard, Jasper (M)        
  > Wasserman, Cameron (M)        
8 Milnerton Team A Milnerton 1    
  > Botha, Charl (M)        
  > Chandler, Ryan (M)        
  > Fourie, Jamie (M)        
  > Schoeman, Jake (M)        


Under 15 Female Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Challenor, Nicolette (F) Umhlanga Rocks 8    
2 Praetorius, Kasha (F) Big Bay 7    
3 Chabanel, Berenice (F) Woodridge 6    
4 Hockly, Saskia (F) Umhlanga Rocks 5    
5 Weston, Maisy (F) Llandudno 4    
6 Lagardien, Nafeesah (F) Kings Beach 3    
7 Hutson, Olivia (F) NSRI Melkbosstrand Stn18 2    
777 Johnstone, Olivia (F) Clifton 0    


Under 15 Female Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Slack, Emma (F) Umhlanga Rocks 8    
2 Challenor, Nicolette (F) Umhlanga Rocks 7    
3 Johnstone, Olivia (F) Clifton 6    
4 Lowe, Lara (F) Clifton 5    
5 Geel, Kayleigh (F) AquaMix 4    
6 Pengelly, Carmen-Delta (F) Summerstrand 3    
7 Jack, Asha (F) Milnerton 2    
8 Hutson, Olivia (F) NSRI Melkbosstrand Stn18 1    


Under 15 Female Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Praetorius, Kasha (F) Big Bay 8    
2 Challenor, Nicolette (F) Umhlanga Rocks 7    
3 Johnstone, Olivia (F) Clifton 6    
4 Forbes, Jamelia (F) Woodridge 5    
5 Lowe, Lara (F) Clifton 4    
6 Hutson, Olivia (F) NSRI Melkbosstrand Stn18 3    
7 Cleworth, Holly (F) Fish Hoek 2    
8 de Keyser, Inge (F) NSRI Melkbosstrand Stn18 1    


Under 15 Female Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Botha, Tatum (F) Umhlanga Rocks 8    
2 Hockly, Saskia (F) Umhlanga Rocks 7    
3 Martin, Emma (F) Clifton 6    
4 Slack, Emma (F) Umhlanga Rocks 5    
5 Cleworth, Holly (F) Fish Hoek 4    
6 Peterson, Naomi (F) Fish Hoek 3    
7 van Niekerk, Enya (F) Big Bay 2    
8 Jack, Asha (F) Milnerton 1    
9 Bosman, Morgan (F) Big Bay 0    
10 Pengelly, Carmen-Delta (F) Summerstrand 0    
11 Chabanel, Berenice (F) Woodridge 0    
12 Praetorius, Kasha (F) Big Bay 0    
13 Freese, Anke (F) AquaMix 0    
14 Hutson, Olivia (F) NSRI Melkbosstrand Stn18 0    
15 Rodda, Demi-Mae (F) Umhlanga Rocks 0    
16 Delport, Lara (F) Manguang 0    
777 Weston, Maisy (F) Llandudno 0    


Under 15 Female Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Botha, Tatum (F) Umhlanga Rocks 8    
2 Hockly, Saskia (F) Umhlanga Rocks 7    
3 Cleworth, Holly (F) Fish Hoek 6    
4 Slack, Emma (F) Umhlanga Rocks 5    
5 Martin, Emma (F) Clifton 4    
6 Peterson, Naomi (F) Fish Hoek 3    
7 van Niekerk, Enya (F) Big Bay 2    
8 Bosman, Morgan (F) Big Bay 1    
999 Jack, Asha (F) Milnerton 0    


Under 15 Female Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Botha, Tatum (F) Umhlanga Rocks 8    
2 Le Roux, Chloe (F) Manguang 7    
3 Lausberg, Guilma (F) Manguang 6    
4 Cleworth, Holly (F) Fish Hoek 5    
5 Hockly, Saskia (F) Umhlanga Rocks 4    
6 Challenor, Nicolette (F) Umhlanga Rocks 3    
7 Jack, Asha (F) Milnerton 2    
8 Martin, Emma (F) Clifton 1    


Under 15 Female Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Peterson, Naomi (F) Fish Hoek 8    
2 Hockly, Saskia (F) Umhlanga Rocks 7    
3 Botha, Tatum (F) Umhlanga Rocks 6    
4 van Niekerk, Enya (F) Big Bay 5    
5 Slack, Emma (F) Umhlanga Rocks 4    
6 Behne, Rachel (F) Fish Hoek 3    
7 Martin, Emma (F) Clifton 2    
8 Weston, Maisy (F) Llandudno 1    


Under 15 Female Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Botha, Tatum (F) Umhlanga Rocks 8    
2 Le Roux, Chloe (F) Manguang 7    
3 Lausberg, Guilma (F) Manguang 6    
4 Cleworth, Holly (F) Fish Hoek 5    
5 Hockly, Saskia (F) Umhlanga Rocks 4    
6 Martin, Emma (F) Clifton 3    
7 Bosman, Morgan (F) Big Bay 2    
8 Jack, Asha (F) Milnerton 1    


Under 15 Male Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Hutton, Dylan (M) Big Bay 8    
2 van Huyssteen, Henri (M) Plett 7    
3 Alexandre, Jethro (M) Scottburgh 6    
4 Finch, Cerwin (M) False Bay 5    
5 Davidson, Max (M) Durban Surf 4    
6 McTavish, Connor (M) Llandudno 3    
7 Langdon, King (M) Clifton 2    
8 Baadjies, Rakin (M) Milnerton 1    


Under 15 Male Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Daley, Caleb (M) Marine 8    
2 Styger, Robert (M) Plett 7    
3 Bochnig, Deon (M) Big Bay 6    
4 Lyon, Tiaan (M) Winklespruit 5    
5 Warren, Samuel (M) Clifton 4    
6 Langdon, King (M) Clifton 3    
7 Lubbe, Daniel (M) Clifton 2    
8 van Huyssteen, Henri (M) Plett 1    


Under 15 Male Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Davidson, Max (M) Durban Surf 8    
2 Spogter, Ryan (M) False Bay 7    
3 Langdon, King (M) Clifton 6    
4 Lubbe, Daniel (M) Clifton 5    
5 Alexandre, Jethro (M) Scottburgh 4    
6 Finch, Cerwin (M) False Bay 3    
7 Mentz, Eli (M) Fish Hoek 2    
8 Kellies, Juan-Pierre (M) Hessequa 1    


Under 15 Male Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lombard, Noar (M) Clifton 8    
2 Daley, Caleb (M) Marine 7    
3 Achmad, Luke (M) Marine 6    
4 van Zyl, Luke (M) Fish Hoek 5    
5 Smith, Joshua (M) Fish Hoek 4    
6 Howard, Matt (M) Umhlanga Rocks 3    
7 Davidson, Christian (M) Summerstrand 2    
8 Simpkins, Joshua (M) Marine 1    
9 McTavish, Connor (M) Llandudno 0    
10 Botha, Pierre (M) Clifton 0    
11 Warren, Samuel (M) Clifton 0    
12 van Huyssteen, Henri (M) Plett 0    


Under 15 Male Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Lombard, Noar (M) Clifton 8    
2 Simpkins, Joshua (M) Marine 7    
3 Howard, Matt (M) Umhlanga Rocks 6    
4 Davidson, Christian (M) Summerstrand 5    
5 Miell, Cameron (M) Fish Hoek 4    
6 van Zyl, Luke (M) Fish Hoek 3    
7 Smith, Joshua (M) Fish Hoek 2    
8 Achmad, Luke (M) Marine 1    


Under 15 Male Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Lombard, Noar (M) Clifton 8    
2 Davidson, Christian (M) Summerstrand 7    
3 Pillay, Leshen (M) Marine 6    
4 Aromin, Ozzy (M) Durban Surf 5    
5 Daley, Caleb (M) Marine 4    
6 Botha, Pierre (M) Clifton 3    
7 Mackay, Len Douglas (M) Bloemfontein 2    
8 Howard, Matt (M) Umhlanga Rocks 1    
9 McTavish, Connor (M) Llandudno 0    
10 Simpkins, Joshua (M) Marine 0    
11 van Zyl, Luke (M) Fish Hoek 0    
12 Fourie, Dylan (M) Summerstrand 0    
13 Miell, Cameron (M) Fish Hoek 0    
14 Mohamed, Khalid (M) Suncoast Pirates 0    
15 Achmad, Luke (M) Marine 0    
16 Lyon, Tiaan (M) Winklespruit 0    
17 Warren, Samuel (M) Clifton 0    
18 Zumpt, Luca (M) Milnerton 0    
19 Smith, Joshua (M) Fish Hoek 0    
20 Gerhard, Ross (M) Milnerton 0    


Under 15 Male Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Lombard, Noar (M) Clifton 8    
2 Miell, Cameron (M) Fish Hoek 7    
3 Simpkins, Joshua (M) Marine 6    
4 van Zyl, Luke (M) Fish Hoek 5    
5 Howard, Matt (M) Umhlanga Rocks 4    
6 Smith, Joshua (M) Fish Hoek 3    
7 Busse, Matthew (M) Fish Hoek 2    
8 Zumpt, Luca (M) Milnerton 1    
9 Mitchley, Oliver (M) Woodridge 0    
10 Daley, Caleb (M) Marine 0    
11 Abrahams, Cody (M) Fish Hoek 0    
12 Davidson, Christian (M) Summerstrand 0    


Under 15 Male Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Pillay, Leshen (M) Marine 8    
2 Lombard, Noar (M) Clifton 7    
3 Davidson, Christian (M) Summerstrand 6    
4 Howard, Matt (M) Umhlanga Rocks 5    
5 Botha, Pierre (M) Clifton 4    
6 Mackay, Len Douglas (M) Bloemfontein 3    
7 Miell, Cameron (M) Fish Hoek 2    
8 McTavish, Connor (M) Llandudno 1    


Under 17 Female Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Kleinsmidt, Ellen (F) Plett 8    
2 Horn, Paige (F) Umhlanga Rocks 7    
3 Cooke, Chelsey (F) Kings Beach 6    
4 Hort, Sarah (F) Kings Beach 5    
5 Isaacs, Celina (F) Milnerton 4    
6 Conrad, Mubash-Shiera (F) Alpha 3    
7 Pakulski, Madison (F) Milnerton 2    
8 Libbie, Nicole (F) Alpha 1    


Under 17 Female Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Fenger, Tyra (F) Umhlanga Rocks 8    
2 Cooke, Chelsey (F) Kings Beach 7    
3 Robbins, Raquel (F) Marine 6    
4 Abrahams, Carese (F) Big Bay 5    
5 Lewis, Chian (F) Big Bay 4    
6 Hiscock, Kayleigh (F) East London 3    
7 Booth, Jessica (F) Kings Beach 2    
8 Badrodin, Nicola (F) Umhlanga Rocks 1    


Under 17 Female Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Kleinsmidt, Ellen (F) Plett 8    
2 Isaacs, Celina (F) Milnerton 7    
3 Yates, Taylor Anne (F) Strand 6    
4 Fenger, Tyra (F) Umhlanga Rocks 5    
5 Horn, Paige (F) Umhlanga Rocks 4    
6 Pretorius, Janique (F) Umhlanga Rocks 3    
7 Pakulski, Madison (F) Milnerton 2    
8 Brouckaert, Michaela (F) Fish Hoek 1    


Under 17 Female Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Horn, Paige (F) Umhlanga Rocks 8    
2 Robbins, Raquel (F) Marine 7    
3 Bester, Kira (F) Marine 6    
4 Wilson, Jade (F) East London 5    
5 Davidson, Courtney (F) Summerstrand 4    
6 Shrimpton, Christy (F) Clifton 3    
7 Springate, Olivia (F) Durban Surf 2    
8 Elliott, Caitlin (F) East London 1    


Under 17 Female Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Horn, Paige (F) Umhlanga Rocks 8    
2 Bester, Kira (F) Marine 7    
3 Breetzke, Ruby (F) East London 6    
4 Davidson, Courtney (F) Summerstrand 5    
5 Nicholson, Paige (F) Durban Surf 4    
6 Springate, Olivia (F) Durban Surf 3    
7 Robbins, Raquel (F) Marine 2    
8 Booth, Jessica (F) Kings Beach 1    
9 Strydom, Isabella (F) Clifton 0    
10 Abrahams, Carese (F) Big Bay 0    
11 Elliott, Caitlin (F) East London 0    
12 Malherbe, Madison (F) East London 0    
13 Wilson, Jade (F) East London 0    
14 McAlister, Laura (F) Suncoast Pirates 0    
15 Hillman, Hannah (F) Big Bay 0    
16 Brouckaert, Michaela (F) Fish Hoek 0    
17 Dimopoulos, Julia (F) Fish Hoek 0    
18 Foster, Sarah (F) Kings Beach 0    
19 Pengelly, Tenielle (F) Summerstrand 0    
20 Rezac, Mila (F) Umhlanga Rocks 0    


Under 17 Female Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Van Den Berg, Sulinke (F) Manguang 8    
2 Booth, Jessica (F) Kings Beach 7    
3 Davidson, Courtney (F) Summerstrand 6    
4 Horn, Paige (F) Umhlanga Rocks 5    
5 Malherbe, Madison (F) East London 4    
6 Rezac, Mila (F) Umhlanga Rocks 3    
7 Nicholson, Paige (F) Durban Surf 2    
8 Strydom, Isabella (F) Clifton 1    


Under 17 Female Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Bester, Kira (F) Marine 8    
2 Shrimpton, Christy (F) Clifton 7    
3 Elliott, Caitlin (F) East London 6    
4 Wilson, Jade (F) East London 5    
5 Horn, Paige (F) Umhlanga Rocks 4    
6 Breetzke, Ruby (F) East London 3    
7 Watson, Mila (F) Strand 2    
8 Robbins, Raquel (F) Marine 1    
9 Springate, Olivia (F) Durban Surf 0    
10 Strydom, Isabella (F) Clifton 0    
11 Nicholson, Paige (F) Durban Surf 0    
12 Abrahams, Carese (F) Big Bay 0    
13 McAlister, Laura (F) Suncoast Pirates 0    
14 Brouckaert, Michaela (F) Fish Hoek 0    
15 Hillman, Hannah (F) Big Bay 0    


Under 17 Female Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Van Den Berg, Sulinke (F) Manguang 8    
2 Booth, Jessica (F) Kings Beach 7    
3 Dredge, Deborah (F) Tuks 6    
4 Bester, Kira (F) Marine 5    
5 Malherbe, Madison (F) East London 4    
6 Strydom, Isabella (F) Clifton 3    
7 Nicholson, Paige (F) Durban Surf 2    
8 Davidson, Courtney (F) Summerstrand 1    
9 Rezac, Mila (F) Umhlanga Rocks 0    
10 Abrahams, Carese (F) Big Bay 0    
11 Robbins, Raquel (F) Marine 0    
12 Nel, Anri (F) Manguang 0    
13 van Veen, Mika (F) East London 0    
14 Springate, Olivia (F) Durban Surf 0    
15 Breetzke, Ruby (F) East London 0    
16 Hughes, Jordan (F) Boksburg 0    
17 Opperman, Bianca (F) Harties Reflection 0    
18 Hillman, Hannah (F) Big Bay 0    
19 Veenstra, Mikhela (F) Suncoast Pirates 0    
20 Bastick, Olivia (F) NSRI Melkbosstrand Stn18 0    


Under 17 Male Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Kingston, Nicholas (M) Kings Beach 8    
2 Linder, Cullen (M) Summerstrand 7    
3 Minter, Jordan (M) False Bay 6    
4 Nienaber, Kai (M) Scottburgh 5    
5 Lott, Kai (M) Woodridge 4    
6 Barrow, Cradley (M) Alpha 3    
7 Fourie, Jamie (M) Milnerton 2    
8 Oelefse, Luke (M) Fish Hoek 1    


Under 17 Male Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 James, Adeeb (M) False Bay 8    
2 Mitchley, Graydon (M) Woodridge 7    
3 Fenn, Matthew (M) East London 6    
4 Edward, George (M) Suncoast Pirates 5    
5 Strydom, Reece (M) Marine 4    
6 Brooker, Dean (M) Woodridge 3    
7 Bezuidenhout, Ivan (M) Aqua Martina 2    
8 Funston, Reef (M) East London 1    
9 Breetzke, Benjamin (M) East London 0    
10 Doyle, Mathew (M) Marine 0    
11 Buncombe, Ethan (M) Fish Hoek 0    
12 Button, Sam (M) Clifton 0    
13 Pelser, Enzo (M) Aqua Martina 0    
14 Bezuidenhout, Jean (M) Aqua Martina 0    
15 Nienaber, Kai (M) Scottburgh 0    
16 Pearse, William (M) Suncoast Pirates 0    
17 Kingston, Nicholas (M) Kings Beach 0    
18 Van Rensburg, Brandon (M) Scottburgh 0    
19 Lawson, Matthew (M) Milnerton 0    
20 Bergset, Brayden (M) Umhlanga Rocks 0    


Under 17 Male Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Kingston, Nicholas (M) Kings Beach 8    
2 Lucas, Jonathan (M) Llandudno 7    
3 Minter, Jordan (M) False Bay 6    
4 Kruger, Benjamin (M) Marlin 5    
5 Fourie, Jamie (M) Milnerton 4    
6 Steadman, Conna (M) Durban Surf 3    
7 Barrow, Cradley (M) Alpha 2    
8 Bottomley, Liam (M) Milnerton 1    
9 Small, Bernard (M) Hessequa 0    


Under 17 Male Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Edward, George (M) Suncoast Pirates 8    
2 Botha, Connor (M) Umhlanga Rocks 7    
3 Pearse, William (M) Suncoast Pirates 6    
4 Doyle, Mathew (M) Marine 5    
5 Fenn, Matthew (M) East London 4    
6 Matthews, James (M) Suncoast Pirates 3    
7 Buncombe, Ethan (M) Fish Hoek 2    
8 Bergset, Brayden (M) Umhlanga Rocks 1    
9 Cliff, Scott (M) Suncoast Pirates 0    
10 Hultzer, Kyle (M) Umhlanga Rocks 0    
11 Lucas, Jonathan (M) Llandudno 0    
12 Kriel, Conrad (M) Fish Hoek 0    


Under 17 Male Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Fenn, Matthew (M) East London 8    
2 Edward, George (M) Suncoast Pirates 7    
3 Matthews, James (M) Suncoast Pirates 6    
4 Steadman, Conna (M) Durban Surf 5    
5 Pearse, William (M) Suncoast Pirates 4    
6 Janse Van Rensburg, Alfonso (M) East London 3    
7 Doyle, Mathew (M) Marine 2    
8 Hultzer, Kyle (M) Umhlanga Rocks 1    
9 Cliff, Scott (M) Suncoast Pirates 0    
10 Kriel, Conrad (M) Fish Hoek 0    
11 Butler, Daniel (M) Kings Beach 0    
12 Bernstein, Liam (M) Fish Hoek 0    
13 Breetzke, Benjamin (M) East London 0    
14 Farrell, Dyllan (M) Fish Hoek 0    
777 Masters, Kyle (M) Fish Hoek 0    


Under 17 Male Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Edward, George (M) Suncoast Pirates 8    
2 Van Der Merwe, Benno (M) Bellville 7    
3 Botha, Connor (M) Umhlanga Rocks 6    
4 biddulph, cullen (M) Kings Beach 5    
5 Janse Van Rensburg, Alfonso (M) East London 4    
6 Doyle, Mathew (M) Marine 3    
7 Steadman, Conna (M) Durban Surf 2    
8 Matthews, James (M) Suncoast Pirates 1    
9 Hultzer, Kyle (M) Umhlanga Rocks 0    
10 Masters, Kyle (M) Fish Hoek 0    
11 Fenn, Matthew (M) East London 0    
12 Phipson, Thaine (M) Big Bay 0    
13 Willows, Brandon (M) Senathla 0    
14 Wernich, Connor Mark (M) Milnerton 0    
15 Pillay, Rushen (M) East London 0    
16 Garreau, Dominic (M) Umhlanga Rocks 0    
17 Breetzke, Benjamin (M) East London 0    
18 Kriel, Conrad (M) Fish Hoek 0    
19 Osborne, Callum (M) Umhlanga Rocks 0    
20 Watson, Cameron (M) Milnerton 0    


Under 17 Male Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Fenn, Matthew (M) East London 8    
2 Masters, Kyle (M) Fish Hoek 7    
3 Bernstein, Liam (M) Fish Hoek 6    
4 Steadman, Conna (M) Durban Surf 5    
5 Moorlach, Kairan (M) Fish Hoek 4    
6 Garreau, Dominic (M) Umhlanga Rocks 3    
7 Oelefse, Luke (M) Fish Hoek 2    
8 Mitchley, Graydon (M) Woodridge 1    


Under 17 Male Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Botha, Connor (M) Umhlanga Rocks 8    
2 Edward, George (M) Suncoast Pirates 7    
3 Van Der Merwe, Benno (M) Bellville 6    
4 biddulph, cullen (M) Kings Beach 5    
5 Doyle, Mathew (M) Marine 4    
6 Janse Van Rensburg, Alfonso (M) East London 3    
7 Matthews, James (M) Suncoast Pirates 2    
8 Steadman, Conna (M) Durban Surf 1    


Under 19 Female Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Snyman, Megan (F) Kings Beach 8    
2 White, Tori (F) Kings Beach 7    
3 Syms, Casey (F) Big Bay 6    
4 Duval, Chloe (F) Woodridge 5    
5 Van Rooyen, Erica (F) Kings Beach 4    
6 Allen, Caitlin (F) Big Bay 3    
7 Cameron, Erin (F) Summerstrand 2    
8 Woods, Kaitlyn (F) Marine 1    


Under 19 Female Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Snyman, Megan (F) Kings Beach 8    
2 Moller, Angelique (F) Milnerton 7    
3 Mandell, Kate (F) East London 6    
4 Shrimpton, Jamie (F) Clifton 5    
5 Basson, Tyler (F) Summerstrand 4    
6 Allen, Caitlin (F) Big Bay 3    
7 Behne, Rebecca (F) Fish Hoek 2    
8 Edward, Alice (F) Suncoast Pirates 1    
9 Heath, Jenna (F) East London 0    
10 Hully, Genevieve (F) East London 0    
11 Harrison-Cowley, Asha (F) Woodridge 0    


Under 19 Female Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 White, Tori (F) Kings Beach 8    
2 Syms, Casey (F) Big Bay 7    
3 Snyman, Megan (F) Kings Beach 6    
4 Basson, Tyler (F) Summerstrand 5    
5 Wernich, Kirstey-Anne (F) Milnerton 4    
6 Allen, Caitlin (F) Big Bay 3    
7 Cameron, Erin (F) Summerstrand 2    
999 Duval, Chloe (F) Woodridge 0    


Under 19 Female Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Hardwick, Teegan (F) Marine 8    
2 Edward, Alice (F) Suncoast Pirates 7    
3 Steyn, Kari (F) Llandudno 6    
4 Button, Kai sea (F) Clifton 5    
5 Hempel, Emma (F) East London 4    
6 Behne, Rebecca (F) Fish Hoek 3    
7 Calver, Tayla (F) East London 2    
8 Rodseth, Sophie (F) Fish Hoek 1    


Under 19 Female Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Edward, Alice (F) Suncoast Pirates 8    
2 Hardwick, Teegan (F) Marine 7    
3 Behne, Rebecca (F) Fish Hoek 6    
4 Steyn, Kari (F) Llandudno 5    
5 Bosman, Jordan (F) Big Bay 4    
6 Rodseth, Sophie (F) Fish Hoek 3    
7 Button, Kai sea (F) Clifton 2    
8 Calver, Tayla (F) East London 1    
9 Hempel, Emma (F) East London 0    
10 Cameron, Erin (F) Summerstrand 0    


Under 19 Female Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Edward, Alice (F) Suncoast Pirates 8    
2 Steyn, Kari (F) Llandudno 7    
3 Moller, Angelique (F) Milnerton 6    
4 Rodseth, Sophie (F) Fish Hoek 5    
5 Hardwick, Teegan (F) Marine 4    
6 Behne, Rebecca (F) Fish Hoek 3    
7 Pieterse, Zanri (F) Harties Reflection 2    
8 Calver, Tayla (F) East London 1    


Under 19 Female Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Steyn, Kari (F) Llandudno 8    
2 Hardwick, Teegan (F) Marine 7    
3 Edward, Alice (F) Suncoast Pirates 6    
4 Calver, Tayla (F) East London 5    
5 Bosman, Jordan (F) Big Bay 4    
6 Leisegang, Abigail (F) Fish Hoek 3    
7 Hempel, Emma (F) East London 2    
8 Button, Kai sea (F) Clifton 1    


Under 19 Female Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Edward, Alice (F) Suncoast Pirates 8    
2 Steyn, Kari (F) Llandudno 7    
3 Bosman, Jordan (F) Big Bay 6    
4 Moller, Angelique (F) Milnerton 5    
5 Hardwick, Teegan (F) Marine 4    
6 Rodseth, Sophie (F) Fish Hoek 3    
7 Behne, Rebecca (F) Fish Hoek 2    
8 Mandell, Kate (F) East London 1    


Under 19 Male Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Calvert, Liam (M) Fish Hoek 8    
2 Hermanus, Joshua (M) Marlin 7    
3 Kirsten, Jared (M) Kings Beach 6    
4 Bradfield, Declan (M) Umhlanga Rocks 5    
5 Amor, Sasha (M) Llandudno 4    
6 Slabbert, Todd (M) Summerstrand 3    
7 Maguire, Shane (M) Umhlanga Rocks 2    
8 Van Niekerk, Taegan (M) Marlin 1    


Under 19 Male Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Badenhorst, Jacques (M) Big Bay 8    
2 Boswell, Jordan (M) Woodridge 7    
3 Cele, Khanyisani (M) Scottburgh 6    
4 Swartz, Joshua (M) Hessequa 5    
5 Van Wyk, Marcell (M) Bellville 4    
6 Rusteberg, Matthew (M) East London 3    
7 Hart, Ulvard (M) Fish Hoek 2    
8 Vaughan, Joshua (M) Llandudno 1    


Under 19 Male Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Kirsten, Jared (M) Kings Beach 8    
2 De Freitas, Romano (M) Big Bay 7    
3 Calvert, Liam (M) Fish Hoek 6    
4 Hermanus, Joshua (M) Marlin 5    
5 Van Niekerk, Taegan (M) Marlin 4    
6 Kitsi, Musa (M) Plett 3    
7 Linder, Cullen (M) Summerstrand 2    
8 Detering, Marco (M) Llandudno 1    


Under 19 Male Board Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Fenn, Josh (M) East London 8    
2 Durr, Luke (M) Fish Hoek 7    
3 Hamann, Warren (M) Fish Hoek 6    
4 Wessels, Jadon (M) Fish Hoek 5    
5 Maroun, Matthew (M) Umhlanga Rocks 4    
6 Buys, Brandon (M) Fish Hoek 3    
7 Dowsett, William (M) Marine 2    
8 Maguire, Shane (M) Umhlanga Rocks 1    
9 Jacobs, Daniel (M) Fish Hoek 0    
10 Absalom, Tanweer (M) Fish Hoek 0    


Under 19 Male Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Fenn, Josh (M) East London 8    
2 Schoeman, Jake (M) Milnerton 7    
3 Durr, Luke (M) Fish Hoek 6    
4 Maroun, Matthew (M) Umhlanga Rocks 5    
5 Hamann, Warren (M) Fish Hoek 4    
6 Wessels, Jadon (M) Fish Hoek 3    
7 Dowsett, William (M) Marine 2    
8 Botha, Charl (M) Milnerton 1    


Under 19 Male Run/Swim/Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Fenn, Josh (M) East London 8    
2 Chandler, Ryan (M) Milnerton 7    
3 Schoeman, Jake (M) Milnerton 6    
4 Tucker, Josh (M) Kings Beach 5    
5 Dowsett, William (M) Marine 4    
6 Wessels, Jadon (M) Fish Hoek 3    
7 Hamann, Warren (M) Fish Hoek 2    
8 Botha, Charl (M) Milnerton 1    


Under 19 Male Single Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hart, Ulvard (M) Fish Hoek 8    
2 Jacobs, Daniel (M) Fish Hoek 7    
3 Fenn, Josh (M) East London 6    
4 Durr, Luke (M) Fish Hoek 5    
5 Roesstorff, Francois (M) East London 4    
6 Maroun, Matthew (M) Umhlanga Rocks 3    
7 Hamann, Warren (M) Fish Hoek 2    
8 Gaylard, Jasper (M) Marine 1    


Under 19 Male Surf Swim
Place Name Club Points Time Comments
1 Fenn, Josh (M) East London 8    
2 Chandler, Ryan (M) Milnerton 7    
3 Schoeman, Jake (M) Milnerton 6    
4 Tucker, Josh (M) Kings Beach 5    
5 Dowsett, William (M) Marine 4    
6 Botha, Charl (M) Milnerton 3    
7 Wessels, Jadon (M) Fish Hoek 2    
8 Durr, Luke (M) Fish Hoek 1